Të gjitha lajmet

ISMET MUNISHI PAS NDESHJES

Munishi: Gjykimi është tendencioz

Munishi: Gjykimi është tendencioz

11 Tetor, 2017 @22:13

Trajneri i Vëllaznimit të Gjakovës, Ismet Munishi, pas disfatës nga Prishtina sot 1-0, ka shpërthyer.

Ai është përjashtuar nga referi i ndeshjes në minutat e fundit të takimit, ndërsa në deklaratën e tij pas ndeshjes ka thënë se ekipi i tij po bie pre e referimit në disa ndeshje jashtë terrenit dhe ka pyetur deri kur do të shkojë kjo punë kështu.

“Ishte faull për ne para faullit të Prishtinës. Dhe në të gjithë pjesën e dytë gjyqtari vetëm sa e afronte topin dhe më mirë do të ishte të vishte fanellën e Prishtinës të luante si sulmues. Nuk është në rregull. Jemi penalizuar në të gjitha ndeshjet. Nuk kam fol në ndeshjen me Drenicën, me Llapin për penalltinë e pa akorduar, s’kam fol në Gjilan. Deri kur kështu më. Nuk është në rregull. Djemtë po luftojnë 90-minuta dhe me pas këso gjërash. Ndërsa në bazë të ndeshjes e kemi merituar një pikë, kurse kemi pasur shumë mungesa dhe qëllimi ka qenë një pikë. Jo, ky rezultat nuk na dëmton, kampionati është i gjatë, përveç nëse vazhdojnë të na gjykojnë kështu, sidomos kur po luajmë jashtë gjykimi është tendencioz, në të gjitha ndeshjet që kemi luajtur jashtë,” ka thënë Munishi pas ndeshjes, shkruan faqja prishtinafc.com sot.

Vëllaznimi deri tash ka marrë vetëm një pikë në Superligë si mysafir, ndërsa sot është mposhtur nga Prishtina në momentet e fundit të takimit.

Kuqezinjtë e Gjakovës në xhiron që vjen presin Dritën e Gjilanit, që është në formë të jashtëzakonshme për momentin.

MIREL JOSA PAS NDESHJES

Josa: Na duhet qetësia

11 Tetor, 2017 @22:10

Trajneri i Prishtinës, përkundër fitores së vështirë ndaj...

PRISHTINA-VËLLAZNIMI

Pas 3 xhirosh, Dallku kthen Prishtinën te fitorja

11 Tetor, 2017 @16:02

Në një ndeshje që ishte gati të përfundonte me barazim pa gola,...

DRENICA-VLLAZNIA

Visar Berisha vendos, e dyta me radhë për Drenicën

11 Tetor, 2017 @15:59

Drenica ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Superligë, pas...

TREPÇA'89-BESA

John dhe Hasani shënojnë, 89shi fiton

11 Tetor, 2017 @15:52

Golashënuesi më i mirë i stinorit të kaluar, Oto John, me dy të...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet e para: Prishtina-Vëllaznimi

11 Tetor, 2017 @13:41

Janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

LËNDIMI I GJERMANIT

Mustafi do t’i mungojë Arsenalit

11 Tetor, 2017 @8:40

Qendërmbrojtësi me origjinë shqiptare i Arsenalit, Shkodran...

ZONA JUGAMERIKANE

Pa oksigjen por me Messin, Argjentina arrin Botërorin

Foto: AFA

11 Tetor, 2017 @8:09

Mbi 2800 metra lartësi mbidetare dhe vetëm pas disa sekondave lojë...

BARAZHI PËR BOTËRORIN 2018

Barazhi për “Rusia 2018”, data e shortit

10 Tetor, 2017 @22:56

Me përfundimin e fazës grupore pas dy vite duelesh, janë kuptuar...

PARA NDESHJES DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës në “Bajram Aliu”

BOROZANI/ ARKIV

20 Tetor, 2017 @11:26

Me fillim nga ora 14:00, sot në “Bajram Aliu” të Skenderajit...

PARA NDESHJES FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Flamurtari e Vëllaznimi takohen në kryeqytet

20 Tetor, 2017 @11:18

Dy skuadrat e ardhura direkt nga Liga e Parë, Flamurtari e...

PARA NDESHJES DRITA - TREPÇA 89

Kampioni në Gjilan, duel për ndjekjen e kreut

ARKIV

20 Tetor, 2017 @11:10

Një nga duelet më interesante të ditës zhvillohet në Gjilan....

PARA NDESHJES LIRIA - LLAPI

Liria pret liderin në Prizren

llapifc.com

20 Tetor, 2017 @11:08

Me fillim nga ora 14:00, Liria pret në Prizren Llapin lider, në...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga