Të gjitha lajmet

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 Prill, 2018 @12:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar dy gola në përballjen e sotme që ekipi i tij Rizespor ka shënuar fitore ndaj Eskisehirsporit, 4-1.

Muriqi ka shënuar dy golat e para të ekipit, nga afërsia, për t’ia dhënë avantazhin skuadrës dhe për t’i çuar ata drejt tre pikëve të reja, që i afrojnë në Superligën e Turqisë.

Rizespor është lider i Ligës së Parë të Turqisë, me 59 pikë nga 30 ndeshje, ndërsa ndjekësi i parë i tyre është Ankaragucu, me 55 pikë nga 30 ndeshje.

 

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Gjilani

8 Prill, 2018 @12:35

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina dhe ai i Gjilanit, Arbnor Morina,...

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 Prill, 2018 @22:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar...

BUNDESLIGA

I gjashti rresht, Bayerni përsëri kampion

Foto: BT Sports

7 Prill, 2018 @19:52

Për të gjashtin vit me radhë, Bayerni është shpallur kampion i...

CITY - UNITED

Përmbysje e United, shtyhet festa e Cityt

7 Prill, 2018 @19:37

Shtyhet festa e Manchester Cityt! Përkundër pjesës së parë të...

KEK-DUKAGJINI

Maksuti e Sahiti, bombardojnë për fitore

Foto: KF KEK/fb

7 Prill, 2018 @15:15

Skuadra e KEK-ut që xhiron e kaluar pësoi humbje nga Ferizaji si...

FERONIKELI-TREPÇA'89

Barazimi i radhës, në derbin e ditës

Fotot: KF Feronikeli/fb dhe KFTrepça'89/fb/ A.O.

7 Prill, 2018 @14:49

Me përfundimin e ndeshjes derbi të ditës ndërmjet Feronikelit dhe...

BESA-DRITA

Drita fiton, krijon distancë për qetësi

Foto: DritaFC/fb/G. Haziri

7 Prill, 2018 @14:31

Drita po vazhdon të marshojë drejt titullit të kampionit të...

EVERTON - LIVERPOOL

As gola e as kartona në ‘Merseyside Derby’

7 Prill, 2018 @14:17

Në ndeshjen hapëse të javës në Premier League, Evertoni dhe...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Kosova U16 triumfon ndaj rivalit të dytë

Fotot: FFK

7 Prill, 2018 @14:03

Përfaqësuesja e Kosovës, e përbërë me futbollistë nën moshën...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Trepça ‘89

7 Prill, 2018 @13:18

Feronikeli: Maloku, Shala, Hoxha, Prekazi, Haliti, Maliqi, Morina,...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

FIFA RANKING - PRILL 2018

Kosova ngritet për 24 pozita në renditjen e FIFAs

Foto: FFK

12 Prill, 2018 @9:53

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Foto: FFK

9 Prill, 2018 @19:50

Përfaqësuesjaja e Kosovës U16 në konkurrecën e femrave nesër do...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

8 Prill, 2018 @21:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Kosova U16 triumfon ndaj rivalit të dytë

Fotot: FFK

7 Prill, 2018 @14:03

Përfaqësuesja e Kosovës, e përbërë me futbollistë nën moshën...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja