Të gjitha lajmet

ATLETIKË

Musa Hajdari përfundon Evropianin

Musa Hajdari përfundon Evropianin

9 Gusht, 2018 @11:56

Atleti ynë, Musa Hajdari ka përfunduar i tridhjeti në mesin e tridhjetetre atletëve në kualifikimet në vrapim 800m në Kampionatin Evropian të atletikës.

Hajdari kaloi këtë distancë në kohë prej 1’49”47, që është më shpejtë se koha që kishte pasur në Lojërat Mesdhetare kur kishte përfunduar i trembëdhjeti me 1’51”26.

Pardje, Gresa Bakraçi në të njëjtën disiplinë kishte përfunduar e tridhjetenjëta.

Evropiani i atletikës

Polonia e nis me të arta

7 Gusht, 2018 @21:00

Polakët fituan të artën dhe të argjendtën në shtytjen e gjyles...

Evropiani i atletikës

Polonia e nis me të arta

7 Gusht, 2018 @21:00

Polakët fituan të artën dhe të argjendtën në shtytjen e gjyles...

MotoGP

Ducati dominon në Çeki

5 Gusht, 2018 @14:03

Andrea Dovizioso ka shënuar fitoren e parë në Çeki duke...

PROJEKT I RI SPORTIV

Nis kampionati evropian

Foto: Getty via dw.com

4 Gusht, 2018 @8:00

Për herë të parë, ndoshta në tentim për të konkurruar Lojërat...

TOUR DE FRANCE

Përmbledhja e Tour’it dhe kërcënimi i ekipit

4 Gusht, 2018 @7:49

Sikur nuk mjaftuan limitet që bënë në këtë edicion të Tour de...

ZAGREB GRAND PRIX 2018

Akil Gjakova merr të artën në Kroaci

28 Korrik, 2018 @16:57

Pasi që në gjysmëfinale të garës deri në 73 kilogramë, të...

Të gjitha lajmet nga Të tjera