Të gjitha lajmet

VLLAZNIA-RAHOVECI

Mustafa e Livoreka sjellin fitoren e Vllaznisë

Mustafa e Livoreka sjellin fitoren e Vllaznisë

16 Prill, 2017 @17:26

Vllaznia
Rahoveci
Vllaznia 2 : 0 Rahoveci
Ardian Mustafa, Mensur Livoreka

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit ka shënuar fitoren e radhës në Ligë të Parë, kësaj radhe duke mposhtur Rahovecin në shtëpi, 2-0.

Pas pjesës së parë të zhvilluar, ku nuk kishte gola, vendasit morrën hov drejt portës kundërshtare në pjesë të dytë me më shumë insistim dhe shënuan dy herë për fitore.

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

Ardian Mustafa i dha epërsinë Vllaznisë 1-0, ndërsa Mensur Livoreka vulosi fatin e takimit kur shënoi për 2-0.

Me këtë fitore Vllaznia përforcohet në pozitën e tretë të klasifikimit në Ligë të Parë, ndërsa Rahoveci rrezikon barazhin e Ligës së Parë.

VËLLAZNIMI-R.SADIKU

Vëllaznimi i afrohet kreut

16 Prill, 2017 @17:20

Pas humbjes së Flamurtarit në këtë xhiro nga 2 Korriku,...

BESA-LIRIA

Besa dominon dhe fiton, Liria 8 xhiro pa fitore!

16 Prill, 2017 @17:02

Besa ka shënuar fitore ndaj Lirisë sot në “Shahin Haxhiislami”...

FERIZAJ - DRENICA

Pa fitues mes Ferizajit e Drenicës

16 Prill, 2017 @17:00

Në takimin e luajtur sot në Ferizaj, Ferizaji e Drenica kanë...

DRITA - TREPÇA 89

Lideri nuk gabon, ruan distancën

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @16:41

Pas fitoreve të Feronikelit dhe Prishtinës në ndeshjet...

BESA - LIRIA

Formacionet zyrtare: Besa - Liria

Borozani/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @15:22

Besa: Kolshi, Papuqi, Prekazi, Osmani, Emini, Dabiqaj, Qorraj,...

DRITA - TREPÇA 89

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça 89

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @15:07

Drita: Halimi, Haliti, Gashi, Kuka, Hashani, Sejdiu, Nexhipi, ...

FERIZAJ - DRENICA

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Drenica

16 Prill, 2017 @14:56

Janë publikuar skuadrat startuese të Ferizajit dhe Drenicës.

UNITED - CHELSEA

Mungon Cortouis!

16 Prill, 2017 @13:56

Pak para ndeshjes kryesore së xhiros XXXIII në Premier League,...

RED BULL LEIPZIG apo SALZBURG?!

Leipzig siguroi Ligën e Kampionëve, por nuk e di nëse mund të bëhet pjesë e saj

16 Prill, 2017 @12:38

Skuadra e RB Leipzigut ka siguruar për herë të parë në histori...

MONACO-DIJON

Zëvendësuesi Falcao kthen Monacon në kryesim të pastër

16 Prill, 2017 @0:05

Monaco ka qenë pranë befasisë kur ekipi që po lufton për...

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me...

KUPA E KOSOVËS: RRETHI I PARË

3 ndeshje të pazhvilluara dhe fitore 10-1 në Kupë

Futbollistët e KF Galaksia/ Foto: Arkiv

19 Tetor, 2017 @8:25

Dje pasdite kanë përfunduar 14 ndeshjet e rrethit të parë të...

HIDHET SHORTI

Çiftet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës

Foto: FFK

16 Tetor, 2017 @21:09

Sot në selinë e FFK-së në praninë e Komisionit të Garave...

BASHKIMI KORETIN - VITIA

Kushtrim Rexhepi i jep fitoren Bashkimit

15 Tetor, 2017 @17:09

Me golin e Kushtrim Rexhepit, skuadra e Bashkimit nga Koretini e ka...

KUPA E KOSOVËS 2017

Të hënën, shorti i Kupës

BOROZANI/ A. P.

13 Tetor, 2017 @12:46

Shorti i rrethit të parë të Kupës së Kosovës në futboll, do...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë