Të gjitha lajmet

LËNDIMI I GJERMANIT

Mustafi do t’i mungojë Arsenalit

Mustafi do t’i mungojë Arsenalit

11 Tetor, 2017 @8:40

Qendërmbrojtësi me origjinë shqiptare i Arsenalit, Shkodran Mustafi, që përfaqëson Gjermaninë në futboll, pritet t’i mungojë ekipit të tij, Arsenal, në ndeshjen e fundjavës në Premier Ligë ndaj Watfordit, ka bërë të ditur PA Sports sot.

TABELA: PREMIER LEAGUE

Mustafi ka lënduar muskulin në ndeshjen e fundit kualifikuese për Botëror, ku Gjermania mposhti Azerbejxhanin, derisa mjekët e klubit londinez pritet të saktësojnë mungesën e tij, dyshohet që ai ka lënduar ligamentet.

ZONA JUGAMERIKANE

Pa oksigjen por me Messin, Argjentina arrin Botërorin

Foto: AFA

11 Tetor, 2017 @8:09

Mbi 2800 metra lartësi mbidetare dhe vetëm pas disa sekondave lojë...

BARAZHI PËR BOTËRORIN 2018

Barazhi për “Rusia 2018”, data e shortit

10 Tetor, 2017 @22:56

Me përfundimin e fazës grupore pas dy vite duelesh, janë kuptuar...

GRUPI B:

Portugalia fiton duelin vendimtar dhe ecën direkt në Rusi

10 Tetor, 2017 @22:39

Kampionja aktuale e Europës, Portugalia, ka arritur që të mposht...

GRUPI A

Franca e siguron, Suedia e dyta edhe pse pësoi

10 Tetor, 2017 @22:24

Ashtu siç pritej, Franca ka shnuar fitore ndaj Bjellorusisë dhe e...

PARAKUALIFIKIMET U19: GRUPI 12

Humbje e thellë, Shqipëria U19 e fundit në grup

10 Tetor, 2017 @21:21

Kombëtarja U19 e drejtuar nga Erjon Bogdani ka pësuar debakël sot,...

U17 KUALIFIKIMET

Kosova U17 e nis me humbje nga Holanda U17

Fotot: FFK

10 Tetor, 2017 @21:07

Përfaqësuesja e Kosovës U17 ka nisur me humbje garat kualifikuese...

FLAMURTARI - FERONIKELI

Nikli ndalet në kryeqytet

10 Tetor, 2017 @16:20

Edhe pse ishte dy herë në disavantazh, skuadra e Flamurtarit...

LIRIA-GJILANI

Gjilani merr pikë edhe në Prizren

BOROZANI/ Arian Paçarizi

10 Tetor, 2017 @16:06

Skuadra e Gjilanit ka vazhduar të mbetet ekip i pamposhtur edhe pas...

DRITA-LLAPI

Xhevdet Shabani shkëlqen për ditëlindje, Drita feston

10 Tetor, 2017 @15:54

Futbollisti më i dalluar i Dritës, Xhevdet Shabani, që sot po...

OPINION

Një “caretaker” për Kosovën

11-shja e përfaqësueses së Kosovës, para ndeshjes me Islandën (09.10.2017)/ Foto: FFK

10 Tetor, 2017 @12:27

Fundi i epokës së Albert Bunjakit në krye të përfaqësueses së...

ARSENAL - BRIGHTON

21 vjetori i Wengerit festohet me fitore

1 Tetor, 2017 @14:49

Me fitore është festuar 21 vjetori i Arsene Wengerit si trajner i...

CHELSEA - CITY

De Bruyne ndëshkon ish-skuadrën, City lider

30 Shtator, 2017 @20:30

Në takimin më interesant të xhiros në Premier League, Manchester...

STOKE - SOUTHAMPTON

Shaqiri asiston, Stoke fiton

30 Shtator, 2017 @17:59

Në takimin e zhvilluar sot ndaj Southamptonit, produktiv për...

MANCHESTER UNITED - CRYSTAL PALACE

6x4, United nuk ndalet

30 Shtator, 2017 @17:56

Për herë të gjashtë këtë sezon, Manchester United ka arritur ta...

HUDDERSFIELD - SPURS

I pandalshmi Harry Kane, Tottenhami ngjitet

30 Shtator, 2017 @15:19

Pas hat-trickut në mesjavë në Champions League, forma e...

Të gjitha lajmet nga Premier League