Të gjitha lajmet

ROLAND GARROS 2018

Nadal lodhet në tie-break, por kalon

Foto: RolandGarros/fb

Nadal lodhet në tie-break, por kalon

29 Maj, 2018 @15:38

rafael nadal (spanjë) 6 6 7 (11)
simone bolelli (itali) 4 3 6 (9)

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka mbrojtur katër set-pointa për të mposhtur Simone Bolellin në xhiron e parë të French Openit, në Roland Garros sot.

Nadal, që është bartës i turneut, fitoi dy setet e para relativisht pa probleme, ndërsa në të fundit ka derdhur mjaft djersë për të shpëtuar lojën më shkurt.

Rafa është duke kërkuar titullin e 11-të në French Open këtë vit.

Në xhiron e dytë, Nadal do të takohet me argjentinasin Guido Pella.

ROLAND GARROS 2018 - ROUND I

Wawrinka s’kalon raundin e parë

Foto: www.rolandgarros.com

28 Maj, 2018 @18:12

Befasi që në xhiron e parë të Roland Garrosit. Zvicerani...

FINALJA E PLAYOFFIT

Besa Famgas feston titullin e pestë me radhë

Foto: FHK

28 Maj, 2018 @16:22

Titulli i katërmbëdhjetë i kampionit pas luftës dhe i pesti me...

MONACO GP

Ricciardo fiton në Monaco

Fotot: Formula1.com

27 Maj, 2018 @16:42

Ngasësi i Red Bullit, Daniel Ricciardo, ka bërë një garë të...

ROLAND GARROS 2018 - ROUND I

Wawrinka s’kalon raundin e parë

Foto: www.rolandgarros.com

28 Maj, 2018 @18:12

Befasi që në xhiron e parë të Roland Garrosit. Zvicerani...

ATP RANKINGS

Federer përsëri Nr 1

14 Maj, 2018 @14:02

Roger Federer i është kthyer kreut të renditjes botërore në...

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 Prill, 2018 @17:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi,...

TENIS

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

21 Shkurt, 2018 @17:47

5 gjyqtarë nga Kosova do të marrin pjesë në dy turne...

ROTTERDAM OPEN

Legjenda triumfoi edhe në Rotterdam

19 Shkurt, 2018 @22:20

Njëzetë-herë kampioni i Grand Slam-eve dhe njeriu që ka arritur...

Të gjitha lajmet nga Tenis