Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2018

Nadal senzacional, kalon në çerekfinale

Foto: wimbledon.com

Nadal senzacional, kalon në çerekfinale

9 Korrik, 2018 @21:52

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, nuk ka të ndalur. Ai ka qenë i pandalshëm në përballjen ndaj Jiri Veselyt sonte, për të arritur çerekfinalen e Wimbledonit, me fitore 3-0 në sete.

Spanjolli 32 vjeç është treguar i pamëshirshëm në Centre Court duke e kaluar me 6-3, 6-3 dhe 6-4.

Në çerekfinale më parë kanë arritur: Roger Federer (2) - Kevin Anderson (8), Milos Raonic (32) - John Isner (10), Novak Djokovic (21) - Kei Nishikori (28), derisa Nadal është duke pritur fituesin e përballjes Juan Martin Del Potro (5) - Gilles Simon, që përcakton çerekfinalistin e fundit të garës.

TDF2018

Fitore për Peter Sagan

8 Korrik, 2018 @16:58

Sylvain Chavanel udhëhoqi për pjesën më të madhe të 182...

BRITISH GP

Vettel fiton në Britani

8 Korrik, 2018 @15:57

Pesë rrathë para fundit, Sebastian Vettel tejkaloi Valteri Bottasin...

POLE @ BRITISH GP

Hamilton në tentimin e fundit, arrin pole-positionin

Foto: Eurosport via Reuters

7 Korrik, 2018 @16:01

Brendon Hartley pësoi një aksident të rrezikshëm gjatë...

ROLAND GARROS

11 herë, Nadal vazhdon sundimin në RG

Foto: Roland Garros

10 Qershor, 2018 @17:19

Vazhdon dominimi i Rafael Nadalit në Roland Garros! Për të...

ROLAND GARROS 2018

Grand Slami i parë për rumunen

9 Qershor, 2018 @16:40

Tenistja rumune, Simona Halep, duke fituar setin e dytë dhe të...

ROLAND GARROS

Nadal deklason Del Potron, arrin finalen

Foto: Roland Garros

8 Qershor, 2018 @17:17

Numri 1 aktual i Botës së tenisit, Rafael Nadal, me më lehtësi se...

ROLAND GARROS 2018

Muguruza ‘fshin’ Sharapovën

6 Qershor, 2018 @15:33

Tenistja spanjolle, Garbine Muguruza, ka pasur një performancë...

ROLAND GARROS

Super Cecchinato, eliminon Djokovicin për gjysmëfinale

Foto: BBC

5 Qershor, 2018 @18:29

Një çerekfinale tejet interesante u zhvillua sot mes italianit...

Të gjitha lajmet nga Tenis