Të gjitha lajmet

GRUPI F: NAPOLI - FEYENOORD

Napoli lehtësisht ndaj Feyenoordit

Napoli lehtësisht ndaj Feyenoordit

26 Shtator, 2017 @22:40

Napoli
Feyenoord
Napoli 3 : 1 Feyenoord
L.Insigne 7', D.Mertens 49', J.Callejon 70' S.Amrabat 90+3'

Stadio San Paolo (Naples)

Pas humbjes befasuese nga Shakhtari, Napoli ka shënuar fitore në ndeshjen e dytë të Grupit F, ndeshje në të cilën napolitanët u përballën me Feyenoordin holandez.

Të zakonshmit Insigne, Mertens e Callejon shënuan për Napolin sonte, ndërsa si zakonisht startues ishte edhe Elseid Hysaj. Goli i nderit për holandezët u shënua nga Amrabat kur ndeshja veçse kishte përfunduar.

GRUPET CHAMPIONS LEAGUE

Në takimin tjetër të grupit, City fitoi me rezultat 2-0 ndaj Shakhtarit, duke bërë që kreu i grupit momentalisht t’i takojë anglezëve.

SHQIP NË BOTË

Bersant Celina shënon ndaj Sunderlandit

26 Shtator, 2017 @22:04

Në takimin që po luhet momentalisht mes Ipswichit dhe Sunderlandit,...

SHQIP NË BOTË

Lirim Kastrati debuton me gol në Ligën e Kampionëve U19

26 Shtator, 2017 @18:32

Në takimin e zhvilluar sot ndaj Dinamos së Bukureshtit, Lirim...

ORARI, NDESHJET DHE GJYQTARËT

Terminet dhe referët e ndeshjeve të xhiros VII

26 Shtator, 2017 @13:26

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot terminet e...

GRUPI H

‘Signal Iduna Park’ teston kampionët e Evropës

26 Shtator, 2017 @13:18

Njëjtë sikur vitin e kaluar, edhe këtë vit Dortmundi e Reali...

GRUPI H: DORTMUND - REAL MADRID

400 ndeshje, 411 gola, Ronaldo shkëlqen, Reali fiton

26 Shtator, 2017 @22:38

Përkundër rekordit jo aq pozitiv në takimet e luajtura në...

GRUPI H

‘Signal Iduna Park’ teston kampionët e Evropës

26 Shtator, 2017 @13:18

Njëjtë sikur vitin e kaluar, edhe këtë vit Dortmundi e Reali...

GRUPI G

Besiktasi për fitoren e dytë, Monaco për të parën

26 Shtator, 2017 @13:14

Pas fitores ndaj Portos në Lisbonë javën e kaluar, Besiktasi sonte...

GRUPI F

Shakhtari e Feyenoordi në udhëtim te ‘makineritë e golave’

26 Shtator, 2017 @13:09

Në duelet e Grupit F, punë të vështirë sonte do të kenë...

GRUPI E

Liverpooli e Sevilla kërkojnë fitoret e para

26 Shtator, 2017 @13:01

Pas barazimit mes tyre në ndeshjen e parë, Liverpooli e Sevilla...

Të gjitha lajmet nga Champions League