Të gjitha lajmet

NAPOLI - TORINO

Napoli lëshon avantazhin, Juve merr aromën e titullit të radhës

Foto: SSCNapoli/fb

Napoli lëshon avantazhin, Juve merr aromën e titullit të radhës

6 Maj, 2018 @16:22

Napoli
Torino
Napoli 2 : 2 Torino
D. Mertens 25', M. Hamšík 71' 55' D. Baselli, 83' L. De Silvestri

San Paolo, Napoli

Juventus është ndarë më i kënaqur nga rezultati 2-2, të cilën Napoli e nxorri me Torinën në San Paolo.

Përkundër se ekipi i napolitanëve dy herë kishte epërsinë në lojë, nuk arriti të shënojë fitore në fund, për të barazuar 2-2.

Napoli

Dries Martens dhe Marek Hamsik shënuan për 1-0 dhe 2-1 për ekipin e Maurizio Sarrit, por Daniele Baselli dhe Lorenzo De Silvestri barazuan, 1-1 dhe 2-2 për të shkëputur pikë nga terreni i nxehtë napolitan.

TABELA AKTUALE / SERIE A

Ky rezultat, bën që Juventusit praktikisht t’i duhet edhe një pikë e vetme në 2 ndeshjet e mbetura për tu shpallë kampion.

PAS WOLVESIT

Cardiff në Premier Ligë

6 Maj, 2018 @14:55

Skuadra uellsiane, Cardiff City, me barazim ndaj Readingut sot 0-0...

SHEFFIELD WEDNESDAY

Hat-trick i Nuhiut në fitore

6 Maj, 2018 @14:40

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka shënuar hat-trickun e parë të...

NË SHAHIN HAXHIISLAMI

11-shet: Prishtina-Gjilani

6 Maj, 2018 @14:28

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet...

FITOJNË TIFOZAT KUQ E ZI

Policia dhe FSHF pranojnë kërkesat e TKZ-së

BOROZANI/ D. S./Arkiv

6 Maj, 2018 @13:59

Tifozat Kuq e Zi përmes një njoftimi të publikuar mbrëmë vonë...

UDINESE - INTER

Lufta për Champions vazhdon

Foto: FCInter/fb

6 Maj, 2018 @13:19

Fitore e thellë me një lojë të sigurt dhe të pamëshirshme në...

PORTUGALI

Dy luftuan, i treti festoi titullin

FCPorto.fb

6 Maj, 2018 @13:12

Pas barazimit të mbrëmshëm në derbin ndërmjet Sportingut dhe...

BURNLEY

Pas 51 vitesh në gara evropiane

Foto: premierleague.com

6 Maj, 2018 @12:40

Barazimi i Evertonit me Southamptonin dje, i ka siguruar dalje në...

SIR ALEX FERGUSON

Gjakderdhje në tru, operohet Sir Alex

5 Maj, 2018 @21:22

Lajm shokues për botën e sportit! Ish-trajneri i Manchester United...

SADAT PAJAZITI

Nuk kemi ekip për barazh

BOROZANI/ A.P

5 Maj, 2018 @17:25

Ndeshja ndërmjet Drenicës dhe Feronikelit, përfundoi me rezultat...

SULEJMAN STAROVA

I kënaqur nga loja, jo nga barazimi

5 Maj, 2018 @17:22

Trajneri i Feronikelit, Sulejman Starova, pas ndeshjes deklaroi se...

UDINESE - INTER

Lufta për Champions vazhdon

Foto: FCInter/fb

6 Maj, 2018 @13:19

Fitore e thellë me një lojë të sigurt dhe të pamëshirshme në...

EMRE CAN

Për të rinuar mesfushën e kampionit

Foto: premierleague.com

30 Prill, 2018 @15:39

Mesfushori gjerman i Liverpoolit, Emre Can, pritet të jetë lojtar i...

ANDERSON TALISCA

Roma ‘siguroi’ Taliscën?!

30 Prill, 2018 @15:05

Mediat italiane dhe ato turke kanë zbardhur ditën me raportin se...

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 Prill, 2018 @22:24

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

Të gjitha lajmet nga Serie A