Të gjitha lajmet

DITA KUQEZI

Buletini 2: Nata e Payet, dita kuqezi

Foto: FSHF

Buletini 2: Nata e Payet, dita kuqezi

Buletini i ditës 11 qershor 2016 për EURO2016

11 Qershor, 2016 @7:45

Dita e parë e EURO2016 kaloi në shenjë të ‘gjelave’ të Francës, të cilët falë një projektili të Dimitri Payet festuan deri vonë fitoren në ndeshjen hapëse.

Por dje ka qenë dita që shqiptarët nga secili vend kanë marrë rrugë drejt Francës, e posaçërisht Lensit, ku zhvillohet dueli ndaj Zvicrës sot.

FESTOI ME LOT

Dimitri Payet përveç se u shpallë lojtar i ndeshjes, ai kur u zëvendësua triumfalisht në fund të ndeshjes nga Didier Deschamps - ia plasi vajit.

p

MARINA S’MBETET PAS

Prezentuesja e Top Channel, Marina Vjollca, i ka dhuruar adhuruesve të saj në rrjete sociale këtë ‘selfie’ para emisionit të parë për europian.

m

TIFOZLLËKU S’KA KUFI

Dyshja në fotografi tregon se sa i madh është futbolli sot në botë. Tifozllëku s’njeh kufi e aq më pak futbolli. As këtyre tifozëve ‘me përvojë’ nuk iu ka ikur ndeshja hapëse dhe fitorja e madhe e trekolorëve ndaj Rumanisë.

f

‘DIGJET’ LENSI

Qyteti ku sot luan Shqipëria ndaj Zvicrës ka nisur festën mbrëmë në orët e vona të natës. Me shall të ‘Plisave’ dhe me flamuj kuqezi nga mijëra shqiptarë gjithandej, ka filluar festa.

g

‘ATA’ PO VINË

Nuk kanë munguar as fotografitë e adhuruesve të kuqezinjëve nga kerret në rrugë për Francë.

y

REAGIMI I NATËS

Legjenda e futbollit francez, Thierry Henry, ka dhënë këtë reagim në mikrofon kur Dimitri Payet ka shënuar për fitoren e Francës. Moment i paharrueshëm për te! Por, këtu pikët i merr fotografi që ka qenë krejtësisht ‘cool’ dhe nuk ka festuar, por e ka bërë këtë fotografi.

h

NË GARË PËR LENS

Në këtë ngjarje historike, nuk mungojnë as kelmendasit - kështu e ka quajtur një adhurues kuqezi nisjen drejt Lensit prej St Gallenit të Zvicrës një ditë para ndeshjes. Krejt me mbiemër Kelmendi këtu!

k

STATUSI I DITËS

Njëri ndër Tifozat Kuq e Zi me përvojë, e ka lëshuar batutën e ditës dje me të arritur në Lens, duke bërë ‘check in’ te stadiumi i Lensit një ditë para ndeshjes me pyetjen: A s’qenka loja sot a?

l

GAZETARËT

Arben Berisha, komentator i RTK-së ka postuar këtë fotografi para ndeshjes hapëse Franca - Rumania me titull ‘po ia nis’.

b

E Arlind Grantolli i Kohavisionit nuk e ka huq një ‘selfie’ të largët me legjendën e futbollit Diego Maradona.

m

PAK PUSHIM

Urimi me shokë kanë pushuar pak. Të ulur në tavolinë te një udhëkryq diku në Europë, rrugës për të parë Shqipërinë sot.

u

MOS TA HARROJMË

Po, David Guetta. E bëri të veten dje në stadium pas një ceremonie që nuk u pëlqye fortë - edhepse prej televizioni dukej bukur.

g

GOL + ASIST

Payet, njeriu i ndeshjes hapëse

10 Qershor, 2016 @22:57

Ylli i West Ham Unitedit sonte ka treguar se është njeriu më i...

GRUPI A

Projektili i Payet vendos

Foto: UEFA Euro2016

10 Qershor, 2016 @22:00

Me një ndeshje interesante është hapur EURO2016. Nikoqiri i...

GRUPI A

Formacionet zyrtare: Francë-Rumani

Foto: UEFA EURO2016

10 Qershor, 2016 @18:49

Pak para fillimit të takimit, skuadrat kanë bërë publike...

VËMENDJA TEK VËLLEZËRIT

Shqipëri-Zvicër, në faqen zyrtare të Arsenalit

10 Qershor, 2016 @18:13

Sikurse shumë media botërore, edhe skuadrën e Arsenalit e ka...

EURO2016

Gati për betejën

10 Qershor, 2016 @17:45

Një ditë para ndeshjes ndërmjet Shqipërisë dhe Zvicrës, dy...

HEAD TO HEAD

Historia për historinë

10 Qershor, 2016 @17:41

Shqipëria nga përballjet e mëparshme me Zvicrën, nuk ka arritur...

KOMBËTARJA

Rrugëtimi nga Perros Guirec në Lens

10 Qershor, 2016 @17:28

Në një video të publikuar nga Federata Shqiptare e Futbollit...

KONFERENCA

Le ta fillojmë me këmbë të mbarë

10 Qershor, 2016 @17:17

Përveç Lorik Canës, para mediave në Lens foli edhe trajneri...

NË PRIZREN

Arrin trajneri boshnjak te Liria

BOROZANI/Arkiv

10 Qershor, 2016 @17:16

Trajneri boshnjak, Amir Alagic, ka arritur sot te Liria. Ai ende nuk...

KONFERENCA

Cana beson tek skuadra

10 Qershor, 2016 @17:14

Në konferencën për shtyp të mbajtur në Lens një ditë para...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @15:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @11:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @12:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @14:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @15:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016