Të gjitha lajmet

PËSON PARTIZANI DHE LAÇI

Natë dëshpëruese për ekipet shqiptare

Foto: KFPartizani/fb

Natë dëshpëruese për ekipet shqiptare

12 Korrik, 2018 @22:29

Partizani
Maribor
Partizani 0 : 1 Maribor
50' G. Bajde

Selman Stërmasi, Tiranë

Garat e Europa Ligës nuk kanë qenë të suksesshme për ekipet shqiptare sonte.

Përveç Shkupit që u mposht nga Glasgow Rangers dhe Luftëtarit të Gjirokastrës që u mposht nga Ventspils, disfatë kanë pësuar sonte edhe Partizani i Tiranës dhe Laçi.

Partizani u mposht në Selman Stërmasi të Tiranës nga ekipi i Mariborit të Sllovenisë me rezultat minimal 0-1.

Golin e vetëm dhe të fitores për ekipin slloven e shënoi Gregor Bajde në minutën e 50-të, ndërsa tentimet e Partizanit, që aktualisht drejtohet nga Skender Gega, ishin të pamjaftueshme për së paku barazim.

Labinot Ibrahimi luajti 90 minuta për Partizanin, ndërsa Esat Mala 74 minuta.

Në anën tjetër, ekipi i Laçit, i drejtuar nga Besnik Prenga u mposht nga Anorthosisi i Qipros me rezultat 2-1, përkundër se kishte epërsi 0-1 në fillim të ndeshjes kur Erjon Hoxhallari kishte shënuar për epërsi.

Gjithsesi, ky rezultat është i mirë për Laçin që javën tjetër do të kërkojë kualifikimin në raundin e dytë të garave kualifikuese të Europa Ligës.

Nga të gjitha ekipet shqiptare, në këtë xhiro të Europa Ligës, vetëm Prishtina ka nxjerrë barazim. Bardhekaltërit nga kryeqyteti i Kosovës barazuan pa gola ndaj Fola Eschit të Luksemburgut dje.

GLASGOW RANGERS - SHKUPI

Broja 90min në fushë ndaj ekipit të Gerrardit

Steven Gerrard, trajner i Glasgow Rangers/ Foto: rangers fc/fb

12 Korrik, 2018 @22:06

Mesfushori i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Rron Broja,...

VENTSPILS - LUFTËTARI

Ish sulmuesi i Trepçës’89, shkatërron Luftëtarin

12 Korrik, 2018 @21:57

Sulmuesi i dikurshëm i Trepçës’89, Adeleke Akinola Akinyemi, që...

NË KLINË

Me përvojë, Dukagjini synon Superligën

BOROZANI/ A. P.

12 Korrik, 2018 @21:10

Skuadra e Dukagjinit të Klinës sot ka prezentuar gjashtë...

REFEREE

Caktohet referi i finales: Franca - Kroacia

Foto: fifa.com

12 Korrik, 2018 @20:23

Fifa në web faqen e saj ka bërë të ditur emrat e referëve të...

KROACIA - ANGLIA

Kroaci historike, në finale

11 Korrik, 2018 @21:41

Për herë të parë në histori, Kroacia ka arritur finalen e...

FOLA ESCH - PRISHTINA

Barazim shpresëdhënës

11 Korrik, 2018 @19:19

Prishtina ka përfunduar me barazim duelin e radhës në gara...

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Anglia

11 Korrik, 2018 @17:51

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të Anglisë....

11-SHET

Formacionet: Fola - Prishtina

Foto: fc Prishtina

11 Korrik, 2018 @15:37

Janë publikuar formacionet startuese të Folas dhe të Prishtinës.

MEDIA

Dybala i ri, synim i Genoas

11 Korrik, 2018 @15:29

Mediat italiane kanë raportuar sot se Genoa është e interesuar të...

ANDRIY YARMOLENKO

“Projekti interesant” e çon në Premier Ligë

Foto: WHUFC/fb

11 Korrik, 2018 @15:10

Skuadra e Borussia Dortmundit është ndarë nga lojtari i krahut të...

RISI NË MITROVICË

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

6 Korrik, 2018 @18:10

Ish-kampionja e Kosovës, Trepça’89, ka bërë prezantimin e 3...

SHORTI I RAUNDI TË PARË KUALIFIKUES

Drita - Malmo, nëse kalohet raundi preliminar

BOROZANI/ D. S.

19 Qershor, 2018 @11:59

Është hedhur shorti për fazën e parë kualifikuese të Ligës së...

DYSHJA E MESFUSHËS

Zyrtarisht nënshkruajnë, prej Lirisë në Durrës

BOROZANI / Arkiv

13 Qershor, 2018 @13:39

Edhe dy lojtarë, janë larguar nga Liria. Me përfundimin e...

PRIZRENASI I SKËNDERBEUT

Gavazaj përsëri drejt Belgjikës

Foto: KFSkenderbeu/fb

11 Qershor, 2018 @14:51

Mesfushori i Skënderbeut të Korçës, Enis Gavazaj, shpejt mund të...

NË DURRËS

Teuta në përgatitje, synon dy lojtarë të Lirisë

BOROZANI/ D. S.

11 Qershor, 2018 @13:30

Me kalimin e trajnerit të Lirisë nga stinori i kaluar, Bledi...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore