Të gjitha lajmet

PËRFAQËSUESJA

Ndaj Maqedonisë për fitore!

BOROZANI

Ndaj Maqedonisë për fitore!

13 Shtator, 2018 @11:57

Kosova
Maqedonia
Kosova : Maqedonia

Pallati i Rinisë dhe Sporteve, 20:30

Me fillim nga ora 20:30, sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, përfaqësuesja e Kosovës në basketboll përballet me përfaqësuesen e Maqedonisë, në duelin që është i pari i Kosovës në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasketit të vitit 2021.

Kjo ndeshje do të jetë e para nën drejtimin e trajnerit të ri Damir Mulaomerovic, i cili ditë më parë ka publikuar 12 të ftuarit për këtë përballje.

PARAKUALIFIKIMET - EUROBASKET 2021

Përveç Maqedonisë, në grup Kosova e ka edhe Rumaninë, përfaqësuese me të cilën Kosova do të përballet si mysafire në fund të këtij muaji.

Biletat, që kushtojnë 2 dhe 10 euro, për takimin e sontëm vazhdojnë të shiten edhe gjatë ditës së sotme para “NewBorn-it”.

Sa për kuriozitet, Maqedonia është një kundërshtar që Kosova e ka mposhtur vitin e kaluar, gjë që shpresojmë të ndodhë edhe sonte.

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 Shtator, 2018 @21:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar...

DARDAN BERISHA

Më të shpejtë dhe më të motivuar

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha/ Foto: FBK

11 Shtator, 2018 @21:23

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Dardan...

TICKETS

Biletat Kosovë-Maqedoni, nesër në shitje

Foto: fiba.basketball/arkiv

11 Shtator, 2018 @21:15

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur në...

DAMIR MULAOMEROVIC

Kemi ndryshuar filozofinë e ekipit

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic/ Foto: FBK

11 Shtator, 2018 @21:09

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, në konferencën e sotme...

MITROVICË

Trepça siguron vendorët

BOROZANI/ Arkiv

11 Shtator, 2018 @20:26

Skuadra e Trepçës, që në stinorin e kaluar nuk arriti të kap...

DARDAN BERISHA

Më të shpejtë dhe më të motivuar

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha/ Foto: FBK

11 Shtator, 2018 @21:23

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Dardan...

TICKETS

Biletat Kosovë-Maqedoni, nesër në shitje

Foto: fiba.basketball/arkiv

11 Shtator, 2018 @21:15

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur në...

DAMIR MULAOMEROVIC

Kemi ndryshuar filozofinë e ekipit

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic/ Foto: FBK

11 Shtator, 2018 @21:09

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, në konferencën e sotme...

LISTA PËRFUNDIMTARE

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

Foto: FBK

11 Shtator, 2018 @14:12

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, pas gati dy javë...

KOSOVA

Kosova U14, pjesë e turneut në Bullgari

Foto: FBK

6 Shtator, 2018 @15:34

Pas Kampit Nacional të organizuar në fillim të muajit korrik në...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja