Të gjitha lajmet

NEYMAR

Nder të luash në Barcelonë

REUTERS/Ueslei Marcelino

Nder të luash në Barcelonë

27 Maj, 2013 @11:40

Sulmuesi i Santosit, Neymar, i cili ditë më parë u konfirmuar si transfer i radhës në Barcelonë, ka treguar edhe një arsye se pse ka zgjedhur klubin katalonas para atij madrilen, përkundër se këta të fundit ofronin rrogë më të madhe për atë. 

“Do të jetë nder i madh që të luaj në një ekip me Messin, Xavin dhe Iniestan. Unë nuk kam shkuar pas ekipit më të mirë, por për shkak të lojtarëve që luajnë aty,” ka thënë sulmuesi 21 vjeçar. 

Ai me këtë rast, ka falenderuar tifozët e Santosit për dashurinë dhe kuptimin, se ai do të duhet të shkojë një ditë. 

”Është krenari të jesh pjesë e kësaj skuadre. Do të kthehem një ditë - kjo nuk është lamtumira ime,” është cituar të ketë thënë Neymar nga Marca spanjolle. 

Neymar, njëri ndër talentët më të mëdhenjë në botë ka zgjedhur Barcelonën karshi Real Madridit, pasi që Santos pranoi ofertën e të dyja skuadrave spanjolle. Barcelona i kishte ofruar shtatë derisa Reali mbi 10 milionë euro rrogë vjetore - që nuk bëri përshtypje te braziliani. 

VANGJELI

Nuk më duan në kombëtare!

Vangjeli Official

27 Maj, 2013 @9:00

Kristi Vangjeli, një kohë, mbrojtësi premtues dhe i...

BEFASIA

Falcao në Monaco!

REUTERS

26 Maj, 2013 @23:23

Sipas raporteve që vinë nga Spanja, Monaco ka paguar 60 milionë...

LA LIGA

Sociedad humb pozitën 4

REUTERS/Joseba Etxaburu

26 Maj, 2013 @22:37

Lufta për pozitën e katër që dërgon në Ligë të Kampionëve...

COPPA ITALIA

Cana fiton Kupën italiane

REUTERS/Giampiero Sposito

26 Maj, 2013 @19:51

Skuadra e Lorik Canës, Lazio, ka arritur që të triumfojë ndaj...

ANALIZË

5 për fundjavë!

Foto: O.K/Borozani

18 Nëntor, 2017 @10:00

1. Arsenal – Tottenham (e shtunë, ora 1e30) Që nga ‘të...

QETËSON SITUATËN

Zidane: S’kemi probleme!

17 Nëntor, 2017 @21:36

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka konfirmuar edhe...

LEGJENDA E BARCELONËS

Xavi pensionohet në fund të stinorit

10 Nëntor, 2017 @14:54

Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka bërë të ditur se...

REAL MADRID - LAS PALMAS

Madrilenët i kthehen fitores

Marco Asensio duke festuar supergolin e tij/ Foto: laliga/facebook

5 Nëntor, 2017 @23:32

Pas humbjes së papritur nga Girona në xhiron e kaluar, Real Madrid...

BARCELONA-SEVILLA

Paco ia sjell fitoren Barcelonës

Foto: laliga/fb

4 Nëntor, 2017 @23:57

Barcelona ka vazhduar formën e mirë në La Liga sonte, duke e...

Të gjitha lajmet nga La Liga