Të gjitha lajmet

GAME 1: PENZA-BASHKIMI

Ndërpritet ndeshja e parë finale

BOROZANI/A.P./Arkiv

Ndërpritet ndeshja e parë finale

26 Prill, 2018 @20:59

Penza
Bashkimi
Penza 40 : 51 Bashkimi

REZULTATI PARA NDËRPRERJES SË NDESHJES/ Karagaç, Pejë.

Ndeshja e parë finale ndërmjet Penzës dhe Bashkimit është ndërprerë 3 minuta para fundit të ndeshjes, kur u sulmua gjyqtari Blendi Fejza.

Rezultati ka qenë 40-51 në të mirë të Bashkimit në atë moment, derisa një anëtare e kryesisë së ekipit pejan, ka sulmuar gjyqtarin për të çuar në ndërprerje të takimit.

Deri në këtë moment, Bashkimi ka kontrolluar ndeshjen përmes amerikaneve Broën dhe ëilliams dhe ka qenë shumë afër fitores së parë të serisë finale të Play-Offit me lojë.

Deri në atë moment, te Penza më efikasja ka qenë Saranda Daci me 16 pikë, ndërsa te Bashkimi, Khadija Brown me 17 të shënuara.

Tash i mbetet FBK-së të vendos për epilogun.

 

GAME 4: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Të parët në Final Four

Foto: euroleague.net

26 Prill, 2018 @20:30

Duke eliminuar fituesin e trefishtë të Euroligës, Olympiacos,...

SEMIFINALS GAME 1: BAS - RAH

Bashkimi mposht Rahovecin, krijon epërsi

BOROZANI / A.P

26 Prill, 2018 @20:08

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Rahovecit, skuadra e Bashkimi...

LIGA E DYTË: PLAY OFF

Istogu ngjitet në Ligën e Parë

26 Prill, 2018 @17:18

Për shkak të fitores në ndeshjen e parë me rezultat 66-55, Istogu...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Penza - Bashkimi

BOROZANI/ A.P

26 Prill, 2018 @17:11

Janë publikuar pesëshet e para të Penzës dhe të Bashkimit. ...

GAME 5: OKC - JAZZ

Oklahoma nuk dorëzohet

Foto: nba.com

26 Prill, 2018 @10:23

Oklahoma City Thunder duke e mposhtur Utah Jazzin me rezultat 107-99,...

GAME 5: ROCKETS - T-WOLVES

Raketa fluturoi në gjysmëfinale

Foto: nba.com

26 Prill, 2018 @10:06

Houston Rockets duke e mposhtur Minnesota Timberwolvesin edhe në...

GAME 5: CAVS - PACERS

LeBron Jamesi fenomenal, sjell fitoren Cavsit

Foto: nba.com

26 Prill, 2018 @9:54

Kishin mbetur edhe 26 sekonda lojë, e rezultati në ndeshjen...

GAME 5: RAPTORS - WIZARDS

Toronto në epërsi

Foto: nba.com

26 Prill, 2018 @9:50

Skuadra kanadeze Toronto Raptors, duke e mposhtur Washingtonin me...

GAME 3: KHIMKI - CSKA MOSCOW

Shved i pamëshirshëm ndaj ish-skuadrës

Foto: euroleague.net

25 Prill, 2018 @22:18

Në ndeshjen e tretë të playoffit në duelin rus Khimki e ka...

LIGA E FEMRAVE: FINALJA

Federata merr vendimin për ndeshjen e ndërprerë

BOROZANI / A.P

27 Prill, 2018 @17:57

Një ditë pas ndeshjes së parë finale mes Penzës dhe Bashkimit,...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Penza - Bashkimi

BOROZANI/ A.P

26 Prill, 2018 @17:11

Janë publikuar pesëshet e para të Penzës dhe të Bashkimit. ...

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 Prill, 2018 @16:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të...

GAME 2: BASHKIMI - PROBET PRISHTINA

Bashkimi pa probleme në finale

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 Prill, 2018 @20:11

Sikurse në ndeshjen e parë, edhe në ndeshjen e dytë të serisë,...

PLAY OFF: TREPÇA - PENZA

Penza në finale të Play Off-it

BOROZANI/A.P.

22 Prill, 2018 @17:01

Pas fitores në ndeshjen e parë në Pejë, Penza ka shënuar fitore...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave