Të gjitha lajmet

BASEL - CITY

Ndeshja e kthimit ‘për sy e faqe’

Fotot: uefa.com

Ndeshja e kthimit ‘për sy e faqe’

13 Shkurt, 2018 @22:24

Basel
Manchester City
Basel 0 : 4 Manchester City
14', 53' İ. Gündoğan, 18' Bernardo Silva, 23' S. Agüero

St. Jakob-Park, Basel.

Lideri i Premier Ligës, Manchester City, ka shkelur Baselin në Zvicër sonte, duke e mposhtur me rezultat të thellë, 0-4.

Manchester City

Ekipi i Josep Guardiolës ka vazhduar formën e shkëlqyeshme nga Premier Liga edhe në nismë të pjesës pranverore të Ligës së Kampionëve, duke shënuar tre herë brenda 23 minutave të para të ndeshjes për t’i dhënë fund shpresave të Taulant Xhakës me shokë që në përballjen e parë të së tetës së finales së kësaj gare.

SKEMA E CHAMPIONS LEAGUE

Ndeshja e kthimit ndërmjet Cityt dhe Baselit zhvillohet në Manchester më 7 mars, kur zyrtarisht do të përcaktohet çerekfinalisti nga kjo përballje.

Ilkay Gundogan

ARSENAL

Lëndohet Lacazette, operimi i detyrueshëm

13 Shkurt, 2018 @15:23

Arsenali do të jetë pa shërbimet e francezit Alexandre Lacazette...

KUPA E KOSOVËS

Shorti i çerekfinales, dy ditë pas

13 Shkurt, 2018 @12:20

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se shorti...

DY NDESHJE SONTE

Rikthehet Liga e Kampionëve

Foto: uefa.com

13 Shkurt, 2018 @8:34

Sonte me dy përballje në program, kthehet Liga e Kampionëve. ...

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray fiton dhe merr kreun

12 Shkurt, 2018 @20:47

Me 3 gola të shënuara në 38 minutat e para të ndeshjes,...

FC PRISHTINA

Prishtina zhvendoset në Pejë

12 Shkurt, 2018 @20:41

“Shahin Haxhiislami” do të jetë ‘shtëpia e përkohshme’ e...

KUPA E KOSOVËS

Përcaktohet finalja e Kupës në futsall

Foto: nga arkivi

11 Shkurt, 2018 @22:04

Tashmë gjithçka është gati për finalen e Kupës së Kosovës në...

JOSE MOURINHO

Po të luanim edhe 10 orë, s’do të shënonim

Foto: premierleague.com

11 Shkurt, 2018 @21:48

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, i ka hedhur fajin...

BASAKSEHIR - FENERBAHÇE

Fernandao mjaftoi për fitore në derbi

Foto: Fenerbahçe Official

11 Shkurt, 2018 @21:41

Fenerbahçe duke e mposhtur liderin e Superligës Turke Basaksehirin...

WERDER - WOLFSBURG

Werderi i Rashicës fiton, mbi zonën e rrezikshme

Foto: Werder Official

11 Shkurt, 2018 @21:37

Ekipi i Werder Bremenit me fitoren e dytë në dy xhirot e fundit, ka...

SOUTHAMPTON - LIVERPOOL

Firmino e Salah, Liverpool ‘kërcënon’ Unitedin

11 Shkurt, 2018 @19:19

Pas barazimit dramatik me Tottenhamin, Liverpooli i është rikthyer...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League