Të gjitha lajmet

PLAY OUT

Ndeshja e parë e barazhit luhet sot

Ndeshja e parë e barazhit luhet sot

23 May, 2018 @12:01

Ndeshja e parë e barazhit luhet sot
Me fillim nga ora 16:00, sot Vushtrria e Flamurtari përballen mes vete në kuadër të fazës "Play Out". Ndeshja luhet në Drenas, ndërsa nëse ajo përfundon baraz, skuadrat detyrohen të luajnë në 'extra time' e më pas ekzekutohen penalltitë nëse ka nevojë. Siç dihet, Vushtrria e tenton ngjitjen në elitë pas përfundimit të sezonit në vendin e tretë të Ligës së Parë, derisa Flamurtari synon mbetjen në Superligë. Në ndeshjen tjetër të barazhit përballen Vëllaznimi dhe Ferizaji, nesër në po të njëjtin orar.

ARSENAL

Zyrtare: Unai Emery në Arsenal

23 May, 2018 @10:56

Pak më parë, skuadra londineze Arsenal, e zyrtarizoi trajnerin e...

ROSSONERI

Milan s’kalon fair-playin financiar!

Foto: acmilan/fb

22 May, 2018 @22:59

Formalisht, UEFA-ja ka refuzuar marrëveshjen e fair-playit financiar...

CARLO ANCELOTTI

‘Bomba’ napolitane!

Foto: uefa.com

22 May, 2018 @22:52

Mediat italiane prej pasdites së sotme kanë filluar të shkruajnë...

STOKE CITY

Trajner i ri, për Championship

22 May, 2018 @22:46

Të rënë nga Premier Liga, në rënie të standardit të...

BET

Kuotat e bastoreve për Real-Liverpool

22 May, 2018 @16:32

Katër ditë para ndeshjes së madhe, finales së Ligës së...

LUCIEN FAVRE

Në stinorin e ri, me trajner të ri

REUTERS/Arkiv

22 May, 2018 @16:25

Borussia Dortmund ka bërë të ditur sot emrin e trajnerit të ri...

ANGLIA

Kapiteni Kane

Foto: uefa

22 May, 2018 @15:58

Sulmuesi i Tottenham Hotspur dhe më i miri i Anglisë për momentin,...

DERBI I ANAMORAVËS

Caktohet orari për derbin e Anamoravës

BOROZANI / E.Z

25 September, 2018 @12:37

Në xhiron e shtatë të Superligës së Kosovës në futboll, mes...

MIREL JOSA

Mungoi pasimi final

23 September, 2018 @22:38

Prishtina përkundër se dominoi në derbin e sotëm ndaj Dritës, me...

SHPËTIM DURO

Debutoi me fitore në derbi

23 September, 2018 @22:33

Një debutim që e ëndërron çdo trajner. Kjo i ka bërë vaki sot...

NJOFTIM I FUNDIT

Magani merr ‘vizë’ vazhdimi

Foto: KFTrepça'89/fb

23 September, 2018 @22:07

Pas rezultateve jo të pritura dhe pakënqësisë së shprehur hapur...

DRITA - PRISHTINA

Shala vendimtar, kampioni i rikthehet fitoreve

23 September, 2018 @18:49

Në duelin e zhvilluar sot mes kampionit në fuqi dhe nënkampionit...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga