Të gjitha lajmet

SHQIP

Ndeshja e parë, goli i parë!

Ndeshja e parë, goli i parë!

12 Gusht, 2017 @22:30

Me gol e ka nisur sezonin e ri në Eredivisie Milot Rashica!

Anësori i Përfaqësueses së Kosovës shënoi në fitoren 4-1 të Vitesses ndaj skuadrës Breda, për ta ndihmuar skuadrën e tij t’i fitojë 3 pikët e para të këtij sezoni.


Milot Rashica Goal HD - Vitesse 4 - 1 Breda… by sportsplay

BRIGHTON - CITY

City e nis me fitore

12 Gusht, 2017 @20:21

Me fitore 0-2 e ka nisur sezonin e ri skuadra e Manchester Cityt....

MIQËSORE

Pa fitues mes Lirisë e Tiranës

12 Gusht, 2017 @19:14

Pa fitues është mbyllur sfida miqësore mes Lirisë dhe Tiranës....

SHKËNDIJA - VARDARI

Shkëndija triumfon në derbi

12 Gusht, 2017 @19:11

Pak ditë para ndeshjeve të Europa Leagues ndaj Milanit,...

SUPERKUPA

Kampioni nuk lejon befasi, fiton Superkupën

12 Gusht, 2017 @18:48

Ashtu siç edhe parashikohej, ashtu edhe ndodhi. Kampioni në fuqi i...

CHELSEA-BURNLEY

Burnley befason kampionin në start

Foto: premierleague.com

12 Gusht, 2017 @18:01

Fillim aspak i mirë për Chelsean e Antonio Contes në start të...

DIREKT ONLINE

Shkëndija-Vardar, direkt online

12 Gusht, 2017 @16:40

Ndeshja derbi e fillimit të stinorit të Maqedonisë ndërmjet...

HEERENVEEN-VITESSE

Rashica hap rrugë për fitoren e Vitesses

Foto: vitesse.nl

22 Tetor, 2017 @22:16

Mesfushori i Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar golin e tretë...

GALATASARAY-FENERBAHÇE

Derbi i zjarrtë turk, kalon qetë

22 Tetor, 2017 @21:55

Dueli i sotëm i zhvilluar në Stamboll, ndërmjet Galatasarayit dhe...

BLICK.CH

Dhuna te Flamurtari-Vëllaznimi, në mediat e huaja

Printscreen/ Blick.ch

22 Tetor, 2017 @17:10

Nuk ka vonuar shumë dhe dhuna e shfaqur në Xhemajli Ibishi të...

ANALIZË

5 derbi të fundjavës

21 Tetor, 2017 @11:43

1. Chelsea – Watford (e shtunë, ora 1e30) Conte nuk është i...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

Të gjitha lajmet nga International