Të gjitha lajmet

FAREWELL MATCH

Ndeshje lamtumirëse për Andrea Pirlon

Foto: it.onefootball.com

Ndeshje lamtumirëse për Andrea Pirlon

22 May, 2018 @13:00

Është organizuar një ndeshje lamtumirëse për yllin italian Andrea Pirlo. a Pirlo ishte pensionuar në vitin 2017, ndërsa në këtë ndeshje që u zhvillua në stadiumin "San Siro", ishin të pranishëm plot yje nga bota e futbollit. Te skuadra me fanella të kaltëra ishin këta lojtarë: Gianluigi Buffon, Marco Storari, Daniele Adani, Andrea Barzagli, Daniele Bonera, Cafu, Aimo Diana, Ciro Ferrara, Kakhaber Kaladze, Marco Materazzi, Serginho, Demetrio Albertini, Massimo Ambrosini, Cristian Brocchi, Daniele De Rossi, Alessandro Diamanti, Claudio Marchisio, Simone Perrotta, Clarence Seedorf, Marco Borriello, Antonio Cassano, Fabio Quagliarella, Ronaldinho, Andriy Shevchenko, Carlos Tevez, Luca Toni, Nicola Ventola. Ndërsa te skuadra me fanella të bardha: Christian Abbiati, Dida, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Alessandro Costacurta, Giuseppe Favalli, Marek Jankulovski, Paolo Maldini, Alessandro Nesta, Massimo Oddo, Dario Simic, Gianluca Zambrotta, Javier Zanetti, Roberto Baronio, Mauro Camoranesi, Gennaro Gattuso, Frank Lampard, Leonardo, Pepe, Rui Costa, Marco Verratti, Arturo Vidal, Roberto Baggio, Alessandro Del Piero, Antonio Di Natale, Vincenzo Iaquinta, Filippo Inzaghi, Alessandro Matri, Alexandre Pato, Ronaldo, Frances. Ndeshja përfundoi me rezultat 7-7, derisa golat për skuadrën e kaltërt i shënuan, Shevchenko, Quagliarella, Cassano, Cafu, Seedorf, Brocchi, Toni, kurse për të bardhit shënuesit ishin, Inzaghi (3), Pato (2), Vieri dhe Matri.

DREJT PREMIER LEAGUES

100 milonë funta për Lewandowskin

22 May, 2018 @12:13

Skuadra londineze Chelsea, dëshiron ta forcojë repartin e sulmit me...

STRATEGU KILIAN

Manuel Pellegrini përsëri në Premier League

22 May, 2018 @11:54

Strategu kilian, Manuel Pellegrini, stinorin e ardhshëm do të jetë...

EKSKLUZIVE

Vigan Rexhaj lojtar i lirë

BOROZANI / Arian Paçarizi

22 May, 2018 @11:04

Mbrojtësi i Lirisë, Vigan Rexhaj, aktualisht është lojtarë i...

VIDEO

Rasti i kartonit të kuq! Ishte apo s’ishte?

21 May, 2018 @16:17

Dueli i djeshëm që vendosi kampionin e Kosovës, ndërmjet...

EUROPA LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në EL

Foto: prishtinafc.com

21 May, 2018 @15:50

Nënkampioni i Kosovës dhe finalisti i Kupës së Kosovës,...

CHAMPIONS LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Dritës në UCL

21 May, 2018 @15:32

Pasi e siguroi titullin kampion, tashmë skuadra e Dritës duhet të...

2017/2018

Mbrojtja më e mirë në Superligë

21 May, 2018 @14:56

Pas 33 xhirove sezonale, mbrojtjen më të mirë në sezonin...

PLAY OUT

Orari i ndeshjeve të barazhit

21 May, 2018 @15:14

Pas përfundimit të sezonit të rregullt në Superligë dhe në...

2017/2018

33 ndeshje, 20 “clean sheets”

BOROZANI

21 May, 2018 @14:22

Përkundër faktit që nuk arriti të shpallet kampione, skuadra e...

INTER - FIORENTINA

Fitorja e radhës për neroazzurrët

Foto: FCInter/fb

25 September, 2018 @23:55

Interi që duket të jetë i këndellur pas fitoreve dramatike ndaj...

FROSINONE - JUVENTUS

Ndaj të fundit, në minutat e fundit

23 September, 2018 @22:56

Juventus nuk e ka pasur lehtë sonte ndaj Frosinones së fundit në...

MILAN - ATALANTA

Berisha e Xhimshiti rezervë, Milani ndalet në fund

Foto: B/R Football

23 September, 2018 @19:58

Pas fitores në Europa League në mesjavë, Milani ka dështuar të...

TORINO - NAPOLI

Insigne me çifte, Napoli vazhdon dominimin

Foto: SSNapoli/tw

23 September, 2018 @14:37

Skuadra e Carlo Ancelottit, Napoli, tashmë ka bërë 7 ndeshje që...

SAMPDORIA - INTER

Brozovic për festë neroazzure

Foto: FCInter/fb

22 September, 2018 @22:35

Ndeshja kaotike, që kishte tre gola të anuluara (1 te Samp, 2 te...

Të gjitha lajmet nga Serie A