Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI

Ndihmëstrajneri i përfaqësueses së Maqedonisë, në krye të Ferizajit

Ndihmëstrajneri i përfaqësueses së Maqedonisë, në krye të Ferizajit

6 Janar, 2017 @19:49

Skuadra e Ferizajit ka zgjedhur numrin një të shtabit teknik.

Vendi i zbrazur me largimin e Arsim Abazit, do të mbushet me trajnerin e njohur nga futbolli maqedonas, Argjend Beqiri.

Beqiri është ndihmëstrajner i përfaqësueses së Maqedonisë, ndërsa më parë ka udhëhequr edhe skuadrën e Gostivarit.

Ai gjithashtu ka qenë edhe reprezentues i Maqedonisë gjatë karrierës së tij si futbollist.

Trajneri tetovar do ta fillojë punën qysh nesër, kur skuadra do ta zhvillojë seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për pjesën e dytë të kamppionatit.

OUTSIDE OF THE BOOT

Edhe Rashica në mesin e 100 talentëve më të mirë

6 Janar, 2017 @17:34

Pas Bersant Celinës, edhe Milot Rashica ka zënë vend në mesin e...

SKËNDERBEU

Skënderbeu rikthen mbrojtësin e Shqipërisë U21

6 Janar, 2017 @17:21

Skuadra e Skënderbeut ka shtuar forcë në mbrojtjen e saj....

FA CUP

Fundjava me FA Cup

6 Janar, 2017 @16:29

Pak pushim nga Premier Liga, por jo edhe për skuadrat e Premier...

JOHN OBI MIKEL

Obi Mikel, lojtari i radhës në Superligën kineze

6 Janar, 2017 @11:59

Ish futbollisti i Chelseat, John Obi Mikel, ka arritur marrëveshje...

SOUTHAMPTON

Jose Fonte kërkon largimin nga Southampton

6 Janar, 2017 @7:53

Kapiteni dhe qendërmbrojtësi i ekipit të Southamptonit, Jose Fonte...

HULL CITY

Marco Silva është trajner i ri i Hull City

Marcos Silva, i ulur në zyren e re të tij/ Foto: Hull City Official

6 Janar, 2017 @7:37

Vetëm një ditë pasi që zyrtarizuan largimin e Mike Phelanit nga...

ARSENAL

Francis Coquelin një muaj jashtë fushave

6 Janar, 2017 @7:34

Telashet për Arsenalin vazhdojnë. Pas humbjes së vendit të...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR

Mahrez, më i miri i Afrikës

6 Janar, 2017 @7:27

Në një garë të ngushtë, Konfederata Afrikane e Futbollit (CAF)...

COPA DEL REY

Barcelona e nis me humbje

6 Janar, 2017 @0:11

Me rezultat 2-1 është mbyllur takimi i parë mes Athletic Bilbaos e...

TERMINET E XHIROS XIII

Të dielën 4 duele, Superliga vazhdon të shtunën

Foto: prishtinafc.com/arkiv

26 Tetor, 2017 @21:56

Pas dueleve të sotme ndërmjet Vllaznisë dhe Feronikelit e Besës...

U17

Lista e lojtarëve U17

26 Tetor, 2017 @21:32

Përzgjedhësi i Kombëtares U-17, Besnik Kollari, do të mbajë...

PAS NDESHJES BESA - GJILANI

Morina: S’jam i kënaqur me barazime

Borozani/Arkiv

26 Tetor, 2017 @16:11

Përveç Sahit Gashit, para mediave foli edhe Arbnor Morina,...

PAS NDESHJES BESA - GJILANI

Gashi: Do të përmirësohemi e do të ngritemi

26 Tetor, 2017 @16:08

Pas ndeshjes mes Besës dhe Gjilanit, para mediave u shpreh Sahit...

BESA-GJILANI

I teti për Gjilanin, i pari për Besën

26 Tetor, 2017 @15:24

Ka përfunduar dueli i ekipeve ‘të kuqe’ të Superligës ndërmjet...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga