Të gjitha lajmet

COUPE DE FRANCE

Në finale, për herë të parë pas vitit 1957

Në finale, për herë të parë pas vitit 1957

25 Prill, 2017 @22:13

Angers
Guingamp
Angers 2 : 0 Guingamp
T. Mangani 38', K. Toko Ekambi 90'

Skuadra modeste e mesit të tabelës në Ligue 1, Angers, ka arritur që të kualifikohet në finale të Kupës së Francës për herë të parë pas vitit 1957.

Angers ka mposhtur Guingampin sonte 2-0 me anë të golave të shënuara nga Thomas Mangani dhe Karl Toko Ekambi.

Në finale, Angers do të ndeshet me fituesin e përballjes PSG-Monaco, që zhvillohet nesër mbrëma.

TETOVË

FFM dënon rëndë Shkëndinë

25 Prill, 2017 @22:03

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) ka dënuar me 6 ndeshje pa...

CHELSEA-SOUTHAMPTON

Costa shkëlqen, Chelsea një hap para titullit

25 Prill, 2017 @21:44

Chelsea i është afruar edhe një hap titullit kampion në Premier...

GARETH BALE

5 ndeshje mungesë për Bale

25 Prill, 2017 @15:16

Krahu uellsian i Real Madridit, Gareth Bale, do të mungojë në 5...

PATRIK SCHICK

Bie në radar të Juventusit!

Foto: ucsampdoria/ facebook

25 Prill, 2017 @8:52

Sulmuesi i ri i Sampdorias, Patrik Schick, pritet shpejt të bëhet...

JOSEP GUARDIOLA

Pep do të riun më të mirë te City

25 Prill, 2017 @8:31

Trajneri i Manchester Cityt, Josep Guardiola, është duke e kërkuar...

DIEGO SIMEONE

Harxho sa të duash, vetëm eja!

25 Prill, 2017 @8:17

Shkurt e shqip, kjo është oferta e fundit e Interit që i është...

ISCO ALARCON

Isco vazhdon me Realin!

25 Prill, 2017 @7:42

Francisco Roman Alarcon Suarez, apo shkurt Isco, që ditë më parë...

PESCARA-ROMA

Memushaj asiston, Pescara në Serie B

24 Prill, 2017 @22:22

Roma është treguar e pamëshirshme ndaj Pescarës sonte si mysafir...

NEWCASTLE UNITED

Pas 348 ditëve kthehen në Premier Ligë

24 Prill, 2017 @22:14

Pasi që dështuan të sigurojnë Premier Ligën në xhiron e shkuar,...

20+

Oto John, njeriu që shënoi mbi 20 gola që prej 2008/09

Oto John në akcion/ Foto: KFTrepça'89/ A. Osmani

24 Prill, 2017 @18:27

Sulmuesi nigerian i Trepçës’89, Oto John, deri më tani ka shënuar...

LYON-MONACO

Mbappe-Falcao, mbajnë Monacon në krye

23 Prill, 2017 @22:52

Monaco ka vazhduar me ritmin e lartë të ndeshjeve në këtë stinor...

SPONSOR

Emër i ri për Ligue 1

21 Prill, 2017 @8:03

Elita e futbollit të Francës, tashmë do të ketë emër të...

NË ELITËN E FRANCËS

Tifozët sulmojnë lojtarët kundërshtarë

16 Prill, 2017 @18:59

Dueli ndërmjet Bastisë dhe Lyonit në elitën e Francës është...

MONACO-DIJON

Zëvendësuesi Falcao kthen Monacon në kryesim të pastër

15 Prill, 2017 @23:05

Monaco ka qenë pranë befasisë kur ekipi që po lufton për...

FESTË NË NICE

Nice në gara europiane, pas 40 vitesh

Foto: via L'Equipe

15 Prill, 2017 @19:08

Skuadra e Nice në Ligue 1, me fitore të shënuar sot ndaj Nancyt,...

Të gjitha lajmet nga Ligue 1