Të gjitha lajmet

SELEKTORI I RI

Në korrik, kuptohet zëvendësuesi i De Biasit

Në korrik, kuptohet zëvendësuesi i De Biasit

22 Qershor, 2017 @17:58

Federata e Futbollit të Shqipërisë, ka bërë të ditur sot zyrtarisht se do të vendos për përzgjedhësin e ri të kombëtares, në muajin e ardhshëm, korrik.

“Federata e Futbollit kërkon të bëjë me dije të gjithë opinionin publik dhe sportdashës që ka nisur negociiatat për të vendosur më pas, në një moment oportun dhe të afërt, emërimin e trainerin e ri të ekipit kombëtar të futbollit, pas largimit të teknikut Gianni de Biasi. Përzgjedhja e drejtuesit të ri të skuadrës përfaqësuese të futbollit është një proçes që kërkon kohën e duhur. FSHF ka nisur pikërisht me proçesin e kontakteve dhe bisedave në lidhje me kandidaturat e mundshme, të cilat janë në një numër të konsiderueshëm. Ato do të vlerësohen dhe pas kontakteve të marra, brenda muajit korrik do të vendoset edhe emri i ri i trajnerit të ekipit kombëtar. Gjatë gjithë kësaj kohe FSHF është në fazën e vlerësimit, kontakteve dhe bisedave për kandidaturat e ndryshme për të marrë drejtimin e skuadrës kombëtare,” ka bërë të ditur njoftimi zyrtar i FSHF-së sot.

Deri më tani janë përfolur disa emra për përzgjedhës të Shqipërisë, që do të mund të vinë si zëvendësues të De Biasit historik me kuqezinjtë, por FSHF, ende nuk ka bërë të ditur asnjë emër.

PORTIERI I TALENTUAR

Betim Halimi ka oferta, por pret Dritën

22 Qershor, 2017 @17:39

Njëri ndër portierët më të dalluar në Kosovë, Betim Halimi,...

ZYRTARE

Berisha kalon te Atalanta

22 Qershor, 2017 @13:23

Për afro 5 milionë euro, Etrit Berisha ka kaluar nga skuadra e...

KOMBËTARJA

Inzaghi trajner i Shqipërisë?

22 Qershor, 2017 @13:17

Pas largimit të De Biasit, kanë filluar menjëherë spekulimet se...

MEDIA

Januzaj shumë pranë La Ligas

22 Qershor, 2017 @13:08

Siç duket Adnan Januzaj nuk është në planet e Jose Mourinhos....

TRAJNERI

Liria prezenton Shkëmbin

21 Qershor, 2017 @22:44

Trajneri i ri i Lirisë, ish kapiteni i Skënderbeut dhe ish lojtari...

EUROPA LEAGUE

Prishtina licencon futbollistët për ndeshjen me Norrkopingun

21 Qershor, 2017 @22:18

Skuadra e Prishtinës ka licencuar 28 futbollistë në UEFA, për...

KUPA E KONFEDERAVE - GRUPI A

Ronaldo vendos, Portugalia mposht nikoqirin

21 Qershor, 2017 @18:51

Një gol i Cristiano Ronaldos ishte i mjaftueshëm që Portugalia ta...

ANALIZË VERORE

Vera te Real Madridi

21 Qershor, 2017 @15:00

Asnjë! Asnjë transferim nuk i nevojitet Realit të Madridit sot!...

UEFA

‘Adem Jashari’ një ditë larg licencës

21 Qershor, 2017 @12:17

Ka mbetur shumë pak kohë deri në ditën kur Kosova zyrtarisht do...

MEDIA

Chelsea e United në negociata me Lewandowskin

21 Qershor, 2017 @12:11

Lewandowski drejt Anglisë? Një spekulim i hapur nga Sky Sports,...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018