Të gjitha lajmet

EUROPA LEAGUE

Në Mitrovicë për histori!

Në Mitrovicë për histori!

2 Gusht, 2018 @10:50

Sonte mund të përjetojmë një natë historike në futbollin kosovar!

Skuadra kampione e Kosovës, Drita nga Gjilani, sonte luan ndeshjen kthyese përballë skuadrës Dudelange nga Luksemburgu në kuadër të kualifikimeve për në Europa League.

Në ndeshjen e parë në Luksemburg, Drita pësoi humbje 2-1, rezultat që nënkupton që Dritës sonte i mjafton një fitore minimale për të kaluar në fazën tjetër.

Ndeshja luhet në “Adem Jashari” të Mitrovicës me fillim nga ora 20:45.

Sa i përket skuadrave tjera shqiptare në Europa League, Laçi i pashpresë, që e ka humbur 3-0 ndeshjen e parë në Norvegji, sonte e pret Molden me fillim nga 17:00.

PRISHTINA

Arbnor Morina rikthehet te Prishtina

2 Gusht, 2018 @10:38

Arbnor Morina është rikthyer te Prishtina, por jo si trajner!...

2018/2019

Liga e Parë - shorti për edicionin e ri

1 Gusht, 2018 @13:07

Është publikuar kalendari për fazën e parë të ndeshjeve të...

STARTI I STINORIT

Shorti i Superligës 2018/19

BOROZANI/ Arkiv

1 Gusht, 2018 @12:53

Sot në zyret e FFK-së, është tërhequr shorti për stinorin e ri...

ZYRTARE

Lucas Digne zyrtarisht te Evertoni

Foto: Everton FC

1 Gusht, 2018 @10:10

Që nga dita e sotme, Lucas Digne është zyrtarisht lojtar i...

SHORTI

Sot hidhet shorti për stinorin 2018/19

Foto: ffk

1 Gusht, 2018 @8:14

Shorti për stinorin 2018/19 në Superligë dhe në Ligë të Parë...

PHILIPPE SANDLER

Talenti holandez, te Manchester City

Foto: ManCity/Official

1 Gusht, 2018 @7:31

Skuadra kampione e Anglisë, Manchester City, ka zyrtarizuar blerjen...

SIME VRSALJKO

Inter siguron finalistin e Botërorit

1 Gusht, 2018 @7:20

Me një stinor huazim dhe opcion blerjeje në fund të stinorit...

KUQEZINJTË NGA TETOVA

Shkëndija garanton €1.4 mln.

Foto: KFShkëndija/fb

31 Korrik, 2018 @20:54

Me sigurimin e fazës së tretë të kualifikime për Ligën e...

PRISHTINA

Arbnor Morina rikthehet te Prishtina

2 Gusht, 2018 @10:38

Arbnor Morina është rikthyer te Prishtina, por jo si trajner!...

STARTI I STINORIT

Shorti i Superligës 2018/19

BOROZANI/ Arkiv

1 Gusht, 2018 @12:53

Sot në zyret e FFK-së, është tërhequr shorti për stinorin e ri...

SHORTI

Sot hidhet shorti për stinorin 2018/19

Foto: ffk

1 Gusht, 2018 @8:14

Shorti për stinorin 2018/19 në Superligë dhe në Ligë të Parë...

NË PRIZREN

Liria kthen armatën e vjetër

BOROZANI/ A. P.

28 Korrik, 2018 @13:19

Skuadra e Lirisë, që pas largimit të trajnerit Bledi Shkëmbi...

DUDELANGE - DRITA

Drita bie në pjesë të dytë, por ka shpresë

Foto: DritaFC/ fb

26 Korrik, 2018 @19:21

Në ndeshjen e parë, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga