Të gjitha lajmet

TERMINET E XHIROS SË FUNDIT

Në xhiron e fundit, vendoset një gjë!

BOROZANI/A.P.

Në xhiron e fundit, vendoset një gjë!

18 Prill, 2018 @20:22

Kur ka mbetur vetëm edhe një xhiro për të përfunduar stinori i rregullt në Superligë, ka mbetur për tu vendosur vetëm edhe një gjë aty!

Sigal Prishtina është lidere e pakontestueshme e kampionatit. Bashkimi i dyti. Rahoveci ka vulosur pozitën e tretë, ndërsa Ylli është ekipi i fundit që ka siguruar Play-Offin.

TERMINET E NDESHJEVE TË XHIROS XXVIII

Trepça përfundon e pesta, ndërsa Kerasan Prishtina ka rënë nga elita.

TABELA AKTUALE

Gjëja e vetme për tu vendosur është pozita e gjashtë dhe shtatë! Borea është e gjashta aktualisht, ndërsa Peja e shtata.

Në rast se përfundojnë stinorin me bilanc të barabartë, Borea shpëton stinorin, ndërsa Peja luan ndeshje Play-Outi.

SI DUKEJ KALKULIMI, DY XHIRO PARA FUNDIT

Mirëpo, me fitoren e Pejës ndaj Kerasanit në xhiron e fundit, dhe humbjen e Boreas ndaj Yllit, verdhezinjtë do të kërcejnë në pozitë të gjashtë dhe do të shpëtojnë stinorin, derisa Borea do të duhet të luftojë përmes Play-Outit.

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

GAME 2: PORTLAND - PELICANS

Pelikanët kthehen në shtëpi me 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2018 @9:48

New Orleans Pelicans do të kthehet në shtëpi me një avantazh...

GAME 2: CELTICS - BUCKS

Bostoni me dy epërsi në seri

18 Prill, 2018 @9:45

Pas ndeshjes së parë ku fituesi u caktua pas vazhdimeve, kësaj...

GAME 2: RAPTORS - WIZARDS

DeRozan me rekord personal, Toronto 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2018 @9:41

Toronto Raptors duke dominuar totalisht në ndeshje, arriti ta mposht...

GAME 1: PANATHINAIKOS - REAL MADRID

Panathinaikos deklason Realin

17 Prill, 2018 @21:21

Një diferencë kaq e madhe nuk është pritur as nga lojtarët e...

GAME 1: CSKA-KHIMKI

Dueli rus, vendoset në fund

17 Prill, 2018 @20:13

Play Offi në Euroleague startoi me ndeshjen CSKA Moska - Khimki,...

BASHKIMI - KERASANI

Morina e Biraj me triple-double, Bashkimi lehtë ndaj Kerasanit

BOROZANI / A.P

17 Prill, 2018 @19:51

Dy ditë pasi u konfirmua zyrtarisht që Kerasani sezonin tjetër do...

KB BASHKIMI F

Bajra emërohet trajner i femrave te Bashkimi

BOROZANI

17 Prill, 2018 @17:06

Pak ditë para fillimit të fazës Play Off, klubi i Bashkimit në...

LIGA E FEMRAVE / PLAY OFF

Play Offi në Ligën e Femrave nis të enjtën

BOROZANI / Arkiv

17 Prill, 2018 @16:29

Pas përfundimit të stinorit të rregullt, erdhi koha për Play Off...

EUROBASKET AWARDS

Dy lojtarë të Bashkimit, në ekipin më të mirë të BIBL

17 Prill, 2018 @11:42

Pas përfundimit të Final Fourit në Ligën Ballkanike dhe fitores...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

BASHKIMI - KERASANI

Morina e Biraj me triple-double, Bashkimi lehtë ndaj Kerasanit

BOROZANI / A.P

17 Prill, 2018 @19:51

Dy ditë pasi u konfirmua zyrtarisht që Kerasani sezonin tjetër do...

PAS 3 STINORËVE NË SUPERLIGË

Kerasani bie nga elita

15 Prill, 2018 @23:01

Pas tre stinorëve të kaluara, Kerasan Prishtina, që nga stinori i...

RAHOVECI-TREPÇA

Rahoveci vuloset si i treti

15 Prill, 2018 @18:02

Vreshtarët kanë bërë rikthim të madh në përballjen e sotme...

PEJA-YLLI

Peja befason! Shpreson në mbijetesë direkte

15 Prill, 2018 @17:37

Një xhiro pa përfunduar pjesa e rregullt e stinorit, Peja mund të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga