Të gjitha lajmet

JOE HART

Nënshkruan, mbetet në Premier Ligë

Nënshkruan, mbetet në Premier Ligë

7 Gusht, 2018 @17:23

Portieri 31 vjeçar i Manchester Cityt që ka përvojë edhe në reprezentacion të Anglisë, Joe Hart, ka kaluar në radhët e Burnleyt.

BBC Sport ka bërë të ditur se Hart ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare me ekipin e Burnleyt, ndërsa clarets kanë paguar 4 milionë euro dëmshpërblim në drejtim të kampionëve.

Hart që ka 75 paraqitje me reprezentacionin e Anglisë ka afërsisht 350 paraqitje me Manchester Cityn, me të cilët ka fituar 2 tituj të kampionit në Anlgi dhe një Kupë FA.

VICTOR GOLAS

Ish kampionia me portier brazilian

7 Gusht, 2018 @14:23

Kampionia e stinorit 2016/17 të Superligës së Kosovës, Trepça’89...

KOMBËTARJA

Lajm i keq për Shqipërinë, lëndohet rëndë Sadiku

7 Gusht, 2018 @13:17

Lajm shqetësues për Shqipërinë pak para fillimit të Ligës së...

ZYRTARE

Dy përforcime të huaja te Gjilani

7 Gusht, 2018 @13:10

Dy përforcime të huaja te Gjilani! Gjatë ditës së djeshme...

SHQIP NË BOTË

Behrami pensionohet nga përfaqësuesja

7 Gusht, 2018 @12:57

Pas 13 viteve si anëtar i rregullt i saj, më në fund Valon Behrami...

EDENILSON BERGONSI

Kthehet te Drita për titullin e radhës

Foto: DritaFC/fb

7 Gusht, 2018 @12:52

Futbollisti brazilian i cili ka qenë pjesë e Dritës edhe më...

ZYRTARE

Filonit Shaqiri transferohet te kampioni

6 Gusht, 2018 @16:01

Pak ditë pas eliminimit nga Europa League dhe pak ditë para...

ZYRTARE

Llapi përforcon fazën sulmuese

Foto: KF Llapi

6 Gusht, 2018 @15:56

Përmes një postimi në Facebook, skuadra e Llapit ka njoftuar...

PËRFAQËSUESJA

Mërgimtarët e talentuar, shënjestër për Kosovën

6 Gusht, 2018 @15:01

Pak para fillimit të Ligës së Kombeve, përfaqësuesja e Kosovës...

STADIUMI

Vendimi për stadiumin, pas Superkupës

BOROZANI / G.P

6 Gusht, 2018 @14:17

A do ta ketë Kosova shtëpinë e saj gati për Ligën e Kombeve në...

GJAKOVË

Edhe një brazilian te Vëllaznimi

6 Gusht, 2018 @11:48

Vazhdon ardhja e brazilianëve të Vëllaznimi! Klubi gjakovar, që...

ZYRTARE

Lucas Digne zyrtarisht te Evertoni

Foto: Everton FC

1 Gusht, 2018 @10:10

Që nga dita e sotme, Lucas Digne është zyrtarisht lojtar i...

PHILIPPE SANDLER

Talenti holandez, te Manchester City

Foto: ManCity/Official

1 Gusht, 2018 @7:31

Skuadra kampione e Anglisë, Manchester City, ka zyrtarizuar blerjen...

EUROT

€400 mln. për fanellat e Premier League

31 Korrik, 2018 @15:31

Në total janë 351.54 milionë euro të shpenzuara për t’u...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Bersanti nënshkruan me Swansean

Foto: FFK

30 Korrik, 2018 @16:32

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, ka...

GJERMANI

Andre Schürrle, kthehet në Premier League

26 Korrik, 2018 @9:54

Futbollisti gjerman, Andre Schürrle, është rikthyher në Premier...

Të gjitha lajmet nga Premier League