Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2018

Nesër gjysmëfinalet

Foto: wimbledon.com

Nesër gjysmëfinalet

12 Korrik, 2018 @21:01

Pas fitoreve të shënuara në përballjet çerekfinale, 4 tenistët e mbetur në garë për titullin e Grand Slamit të tretë të vitit, Wimbledon, do të garojnë për finale nesër.

Kevin Anderson i Afrikës së Jugurt ndeshet me amerikanin John Isner, në ora 14:00 nesër, e në të njejtën kohë nis edhe dueli tjetër gjysmëfinal ndërmjet Novak Djokovicit të Serbisë dhe Rafael Nadalit të Spanjës.

Duelet pritet të jenë të forta, ndërsa fituesit e tyre do të garojnë për çmimin prej 2.250.000 milionë funtave, sa i fiton tenisti që triumfon në finale.

WIMBLEDON 2018

Williams dhe Kerber arrijnë finalen

Foto: via SI/ tw

12 Korrik, 2018 @17:04

Tenistja gjermane, Angelique Kerber, ka siguruar finalen e...

TDF2018

Sagan i pari në Quimper

11 Korrik, 2018 @16:49

Sllovaku Peter Sagan përfundoi sprintin në tatëpjetën prej 10%...

TDF2018

Gaviria fiton përsëri

10 Korrik, 2018 @18:25

Fernando Gaviria ka fituar etapën e dytë të tij në këtë edicion...

WIMBLEDON 2018

Williams dhe Kerber arrijnë finalen

Foto: via SI/ tw

12 Korrik, 2018 @17:04

Tenistja gjermane, Angelique Kerber, ka siguruar finalen e...

WIMBLEDON 2018

Nadal senzacional, kalon në çerekfinale

Foto: wimbledon.com

9 Korrik, 2018 @21:52

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, nuk ka të ndalur. Ai ka qenë i...

ROLAND GARROS

11 herë, Nadal vazhdon sundimin në RG

Foto: Roland Garros

10 Qershor, 2018 @17:19

Vazhdon dominimi i Rafael Nadalit në Roland Garros! Për të...

ROLAND GARROS 2018

Grand Slami i parë për rumunen

9 Qershor, 2018 @16:40

Tenistja rumune, Simona Halep, duke fituar setin e dytë dhe të...

ROLAND GARROS

Nadal deklason Del Potron, arrin finalen

Foto: Roland Garros

8 Qershor, 2018 @17:17

Numri 1 aktual i Botës së tenisit, Rafael Nadal, me më lehtësi se...

Të gjitha lajmet nga Tenis