Të gjitha lajmet

FINAL FOUR

Nesër mbrëma fillon Final Fouri në Euroleague

Nesër mbrëma fillon Final Fouri në Euroleague

18 Maj, 2017 @12:15

Spektakli i basketbollit europian fillon nesër mbrëma me dy superndeshje në kuadër të Final Fourit të Euroleagues.

a

Në ora 17:30, do të luhet ndeshja CSKA Moska - Olympiacos, ku skuadra ruse që është kampione aktuale e Euroligës, do të kërkojë për herë të dytë radhazi të kualifikohet në finale dhe ta mbrojë titullin.

Ndërsa ndeshja e dytë që do të luhet në ora 20:30, pritet të ketë interesim të madh, ngase Final Fouri po mbahet në Stamboll dhe ndeshja do të jetë zhvillohet mes Fenerbahçes dhe Real Madridit.

a

Fenerbahçe është përgatitur maksimalisht për këtë ndeshje. Skuadra turke kërkon titullin e parë në histori, pasi që stinorin e kaluar dolën kokëulur nga finalja dhe atë pas vazhdimeve kur u mposhtën nga CSKA Moska.

a

E madrilenët, dëshirojnë ta kthejnë trofeun në Madrid, pas dy viteve.

SKEMA E PLAY OFFIT

CELTICS - CAVS @ GAME 1

James e Love, shkatërrojnë Bostonin

Foto: nba.com

18 Maj, 2017 @10:44

Ndeshja e parë e serisë finale të Konferencës Lindore, është...

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Rival të barabartë, por në fund fituan

17 Maj, 2017 @20:39

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, është shprehur që vetëm...

AUDRIUS PRAKURAITIS

Prakuraitis: Kthyem epërsinë e terrenit, finalja vazhdon

17 Maj, 2017 @20:30

Trajneri i Sigal Prishtinës, Audrius Prakuraitis, pas ndeshjes ka...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 2

Prishtina fiton në Prizren, barazohet seria

17 Maj, 2017 @19:51

Me fitoren e Prishtinës u mbyll ndeshja e dytë e serisë finale mes...

GAME 4: BASKONIA - FENERBAHÇE

Për të katërtën herë me radhë në Final Four

Foto: euroleague.net

26 Prill, 2018 @22:03

Me lojë të mirë në pjesë të parë, kampioni aktual i Europës,...

GAME 4: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Të parët në Final Four

Foto: euroleague.net

26 Prill, 2018 @20:30

Duke eliminuar fituesin e trefishtë të Euroligës, Olympiacos,...

GAME 3: KHIMKI - CSKA MOSCOW

Shved i pamëshirshëm ndaj ish-skuadrës

Foto: euroleague.net

25 Prill, 2018 @22:18

Në ndeshjen e tretë të playoffit në duelin rus Khimki e ka...

GAME 3: REAL - PANATHINAIKOS

Mbretërit një fitore larg Final Fourit

Foto: euroleague.net

25 Prill, 2018 @20:52

Skuadra madrilene ka arritur të mposht Panathinaikosin me rezultat...

GAME 3: BASKONIA - FENERBAHÇE

Zbusin epërsinë e kampionit

Foto: euroleague.net

24 Prill, 2018 @22:24

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, është mposhtur në...

Të gjitha lajmet nga Euroleague