Të gjitha lajmet

PLAYOFF START

Nesër starton Play Offi në Euroleague

Foto: euroleague.net

Nesër starton Play Offi në Euroleague

17 Prill, 2017 @21:13

Play Offi në Euroleague, do të fillojë nesër me dy ndeshje.

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, do të luaj kundër Baskonia-së që nga ora 19:00, ndërsa në Greqi, do të luhet derbi ndërmjet Panathinaikosit dhe Fenerbahçes, në ora 20:00.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndërsa të mërkurën, do të luajnë Olympiacosi me Anadolu Efesin (20:00) dhe Real Madrid - Darussafaka (21:00).

DRITA-VUSHTRRIA

Drita fiton derbin ndaj Vushtrrisë, merr vendin e dytë

17 Prill, 2017 @14:29

Skuadra e Dritës ka shënuar mbrëmë një fitore shumë të...

BOROZANI.COM TEAM OF THE WEEK

5-shja e xhiros XXVI në Superligë

17 Prill, 2017 @14:02

Pas ndeshjeve të zhvilluara në fundjavën që e lamë pas,...

ROCKETS - THUNDER @ GAME 1

Houston deklason Oklahomën

Foto:nba.com

17 Prill, 2017 @9:49

Houston Rockets, me lehtësi e kaloi pengesën e parë ndaj Oklahoma...

CELTICS - BULLS @ GAME 1

Bulls befason liderin e Lindjes

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @9:28

Chicago Bulls, e vërtetoi se renditja tabelare në Play Off nuk ka...

WARRIORS - BLAZERS @ GAME 1

Portland luftoi por Warriors fitoi

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @9:12

Golden State Warriors, arriti ta mposht Portland Trail Blazersin me...

WIZARDS - HAWKS @ GAME 1

Washingtoni nuk gabon në shtëpi

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @8:42

Washington Wizards, në ndeshjen e parë të Play Offit, arriti të...

VËLLAZNIMI-KERASAN

Kerasani rrëzon Vëllaznimin nga Superliga!

16 Prill, 2017 @20:59

Skuadra e Kerasan Prishtinës ka arritur të shënojë fitore të...

ÇEREKU I TRETË: VËLLAZNIMI-KERASAN

10 minutëshi i fundit i ndeshjes, Kerasan 2+

16 Prill, 2017 @20:43

Kerasan Prishtina ka arritur që të mbrojë epërsinë e krijuar në...

EUROLEAGUE

Doncic shkëlqen përsëri, Madridi pa humbje

euroleague.net

25 Tetor, 2017 @10:32

I riu slloven, Luka Doncic, po vazhdon me shkëlqimin e tij te Real...

UNICAJA MALAGA - FENERBAHCE

Kampioni nis me humbje, pëson në fund

Foto: euroleague.net

13 Tetor, 2017 @10:22

Kampioni aktual i Euroligës, Fenerbahçe, e nisi stinorit të ri me...

ANADOLU EFES - REAL MADRID

Doncic shkëlqen, Real nis me fitore në Euroligë

12 Tetor, 2017 @21:46

Gjiganti spanjoll, Real Madrid, e nisi me fitore edicionin e ri të...

JUSTIN DOELLMAN

Reprezentuesi i Kosovës, te Anadolu Efes

11 Tetor, 2017 @22:05

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Justin Doellman, ka arritur...

TRANSFER

Brad Wanamaker kalon te kampioni i Euroleagues

fenerbahce.org

7 Shtator, 2017 @19:00

Kampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, vendin e zbrazur nga Bogdan...

Të gjitha lajmet nga Euroleague