Të gjitha lajmet

1/4: GREQIA-RUSIA

Nga disavantazhi në gjysmëfinale

fiba.com

Nga disavantazhi në gjysmëfinale

13 Shtator, 2017 @20:27

Greqia
Rusia
Greqia 69 : 74 Rusia
N.Calathes 25 pikë A.Shved 26 pikë

1/4

Rusia në ndeshjen kundër Greqisë, edhe pse ishte në disavantazh prej 13 pikëve, me lojë të mirë në pjesën e dytë të ndeshjes, arriti ta mposht kundërshtarin me rezultat 74-69 dhe u kualifikua në gjysmëfinale.

a

Me 26 pikë e 5 asistime, Alexey Shved u bë ylli i ndeshjes te rusët, derisa mori ndihmë edhe nga Timofey Mozgov me 15 pikë të tjera.

Në anën tjetër, 25 pikët e 7 asistimet e Nick Calathes u shfrytëzuan për statistika personale.

SKEMA - EUROBASKET 2017

Rusia në gjysmëfinale do të përballet me fituesin nga dueli Serbia-Italia.

8 & 24

Pensionohen fanellat e Kobe Bryantit

13 Shtator, 2017 @9:49

Kryesia e Los Angeles Lakersit, vendosi që ta nderojë...

1/4: SLLOVENIA - LETONIA

S’ka vend për befasi, Sllovenia në gjysmëfinale

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @22:58

Edhe pse ndeshja kaloi më ngushtë se që pritej, Sllovenia e kaloi...

MBESIN BARDHEKALTËR

Shima dhe Hysenagolli, vazhdojnë me Tiranën

Dikur, bashkë te KB Peja, tash te KB Tirana/ BOROZANI/Arkiv/Edrin Shkuliqi

12 Shtator, 2017 @21:57

Dyshja më e dalluar e basketbollit të Shqipërisë në vitet e...

TRAJNER I RI NË SUHAREKË

Denis Bajramovic trajner i ri i Yllit

Denis Bajramovic, është zyrtarizuar si trajner i ri i Yllit të Suharekës sot

12 Shtator, 2017 @21:42

Pas ndërprerjes së marrëveshjes me trajnerin Boban Ninic, për...

MIQËSORE: PRISHTINA-MORNAR

Fitore e ngushtë e Prishtinës ndaj Mornarit

12 Shtator, 2017 @21:19

Edhe pse në 2 minutat e fundit të ndeshjes nuk arriti të shënojë...

QENDRA NË PRIZREN

Urim Zenelaj rikthehet te Bashkimi

BOROZANI/Arkiv/Erdis Driza

12 Shtator, 2017 @21:18

Pas 4 stinorëve, qendra gjigande e basketbollit vendor, Urim Zenelaj...

1/4: GJERMANIA - SPANJA

Spanja, gjysmëfinalistja e parë

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @19:27

Spanja është gjysmëfinalistja e parë e EuroBasket2017! ‘Furia e...

ZYRTARE

Tirana ndëpren bashkëpunimin me Milatovic para sezonit të ri

11 Shtator, 2017 @20:34

Përmes një deklarate zyrtare, klubi i Tiranës ka njoftuar...

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @20:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

1/4: SLLOVENIA - LETONIA

S’ka vend për befasi, Sllovenia në gjysmëfinale

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @22:58

Edhe pse ndeshja kaloi më ngushtë se që pritej, Sllovenia e kaloi...

1/4: GJERMANIA - SPANJA

Spanja, gjysmëfinalistja e parë

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @19:27

Spanja është gjysmëfinalistja e parë e EuroBasket2017! ‘Furia e...

THE BEST PERFORMANCES OF TOP 16

TOP 5 nga e teta e finales së Eurobasket 2017

Aleksei Shved, ylli i Rusisë/ Fotot: fiba.com

11 Shtator, 2017 @23:31

Basketbollisti i Rusisë, Alexey Shved, është përzgjedhur...

1/8: KROACIA - RUSIA

Rusia deklason Kroacinë, në pjesë të dytë

fiba.com

10 Shtator, 2017 @22:34

Rusia sonte me lehtësi e kaloi Kroacinë duke e mposhtur bindshëm...

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @20:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

Të gjitha lajmet nga Eurobasket