Të gjitha lajmet

FESTË NË NICE

Nice në gara europiane, pas 40 vitesh

Foto: via L'Equipe

Nice në gara europiane, pas 40 vitesh

15 Prill, 2017 @20:08

Nice
Nancy
Nice 3 : 1 Nancy
M. Le Bihan 35', J. Seri (PEN) 51', 84' 26' M. Dalé

Skuadra e Nice Ligue 1, me fitore të shënuar sot ndaj Nancyt, 3-1, ka siguruar një vend që dërgon në gara europiane, faktikisht në kualifikime për Ligë të Kampionëve.

TABELA AKTUALE E LIGUE 1

Me këtë, Nice, do të kthehet në gara europiane për herë të parë pas 40 vitesh! Ata për herë të fundit kanë qenë në Kupën e Kampionëve (tash Ligë) në stinorin 1959/60. Ndërsa ata kanë arritur të përfundojnë stinorin në TOP 3 të elitës franceze për herë të parë që prej vitit 1975.

Seri

SERIE B

Pippo Inzaghi ngrit Venezian në Serie B, pas 12 vitesh

15 Prill, 2017 @19:42

Ish-sulmuesi i njohur italian, tash trajner i Venezias, Filippo...

ROBERT GJERAJ

Kapiteni mungon, pret rezultat nga shokët

BOROZANI/A. Paçarizi

15 Prill, 2017 @18:52

Kapiteni i Lirisë, Robert Gjeraj, do të mungojë në ndeshjen e...

PAS NDESHJES NDAJ PESCARAS

Lëndohet Dybala, Allegri pa brenga

15 Prill, 2017 @18:36

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, është dashur të...

GIJON-REAL

Isco mban Realin në lojë para El Clasicos

15 Prill, 2017 @18:06

Mesfushori spanjoll i Real Madridit, Isco, ka qenë njeriu që e ka...

STOKE-HULL

Shaqiri me gol dhe asist në fitore

15 Prill, 2017 @17:56

Mesfushori shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës, Xherdan Shaqiri,...

PESCARA-JUVENTUS

Higuain vulos fitoren ndaj Pescarës së Memushajt

15 Prill, 2017 @17:47

Dy gola të shënuara nga futbollisti që verës thuhej të ishte i...

LEIPZIG-FREIBURG

Abrashi 80 minuta, Freiburg rrezikon garat europiane

15 Prill, 2017 @17:37

Skuadra e mesfushorit të kombëtares së Shqipërisë, Amir Abrashi,...

WOLFSBURG-INGOLSTADT

Hadërgjonaj 90 minuta në disfatën e thellë

15 Prill, 2017 @17:33

Mesfushori shqiptar i Ingolstadtit, Florent Hadërgjonaj, ka qenë 90...

2 KORRIKU - FLAMURTARI

Flamurtari mposhtet pas 14 xhirove

15 Prill, 2017 @16:58

Pas 14 xhirove radhazi pa humbje, Flamurtari është mposhtur nga...

GJILANI - LLAPI

Gjilani e Llapi ndajnë pikët

15 Prill, 2017 @16:54

Në një mot të mirë për lojë dhe në praninë e afro 200...

BALLKANI-VUSHTRRIA

Derbi i Ligës së Parë, përfundon baraz

BOROZANI/ A. P.

5 Nëntor, 2017 @16:39

Nuk u gjet fituesi në ndeshjen derbi të zhvilluar sot në Prizren,...

OLYMPIQUE MARSEILLE

Pas shkelmimit të tifozit, Evra suspendohet nga ekipi i tij

3 Nëntor, 2017 @22:40

Mbrojtësi Patrice Evra është suspenduar me efekt të...

LE PARISIEN

Neymar dhe super-privilegjet e tij

27 Tetor, 2017 @16:49

Përpos çmimit të lartë të transferimit dhe rrogës ‘faraonike’,...

METZ - PSG

Mbappe e nis me gol, Parisi fiton

8 Shtator, 2017 @22:35

Në ndeshjen e tij të parë me Parisin, Kylian Mbappe ka arritur të...

ZYRTARE

Goditja e radhës, Mbappe në Paris!

31 Gusht, 2017 @20:38

Vjen edhe zyrtarizimi! Kylian Mbappe tashmë ka kaluar te PSG-ja....

Të gjitha lajmet nga Ligue 1