Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - FERONIKELI

Nikli ndalet në kryeqytet

Nikli ndalet në kryeqytet

10 Tetor, 2017 @16:20

Flamurtari
Feronikeli
Flamurtari 2 : 2 Feronikeli
Blend BAFTIU 39', Emir RAMA 88' Mendurim HOTI 20', Qemail ELSHANI 77'

Stadiumi "Xhemajl Ibishi" - Prishtinë

Edhe pse ishte dy herë në disavantazh, skuadra e Flamurtarit barazoi 2 herë dhe arriti që të dilte me një pikë nga sfida e luajtur ndaj Feronikelit në shtëpi.

Mysafirët nga Drenasi kaluan të parët në epërsi me golin e Mendurim Hotit, mirëpo rezultati u barazua nga Blend Baftiu pas një kujdesie në mbrojtjen mysafire dhe pjesa e parë u mbyll 1-1.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Në pjesën e dytë ishin përsëri mysafirët ata që të parët kaluan në epërsi. Për 1-2 shënoi sulmuesi Qemajl Elshani, mirëpo ishte Emir Rama ai që e siguroi një pikë për skuadrën e tij, pas një supergoli të shënuar nga goditja e dënimit.

Kjo pikë bën që Flamurtari të ngritet në kuotën e 6 pikëve, kurse Feronikeli mbetet në mesin e tabelës me 12 pikë.

OPINION

Një “caretaker” për Kosovën

11-shja e përfaqësueses së Kosovës, para ndeshjes me Islandën (09.10.2017)/ Foto: FFK

10 Tetor, 2017 @12:27

Fundi i epokës së Albert Bunjakit në krye të përfaqësueses së...

DEKLARATA PAS NDESHJES: CHRISTIAN PANUCCI

Panucci: Detaji vendosi. Po e ndryshoj mentalitetin

10 Tetor, 2017 @0:11

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, pas...

OPINION

Ndalesa e parë

9 Tetor, 2017 @23:29

Të ndërtosh një përfaqësuese shtetërore kërkon kohë! Disa...

MAQEDONIA-LIHTENSHTAJNI

Tre gola me emra shqip te Maqedonia

9 Tetor, 2017 @23:19

Maqedonia, që ka qenë rivale e Shqipërisë në kualifikime për...

DEKLARATA PAS NDESHJES: ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Krenar me këta djem

9 Tetor, 2017 @23:06

Përzgjedhësi në largim i përfaqësueses së Kosovës, Albert...

SHQIPËRIA-ITALIA

Candreva vendos, Shqipëria përfundon e treta

9 Tetor, 2017 @22:49

Kombëtarja shqiptare në futboll ka regjistruar humbjen e dytë me...

ISLANDA-KOSOVA

Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

9 Tetor, 2017 @22:39

Përfaqësuesja e Islandës për herë të parë në histori të...

LIRIA-GJILANI

Gjilani merr pikë edhe në Prizen

Foto: Arkiv

10 Tetor, 2017 @16:06

Skuadra e Gjilanit ka vazhduar të mbetet ekip i pamposhtur edhe pas...

DRITA-LLAPI

Xhevdet Shabani shkëlqen për ditëlindje, Drita feston

10 Tetor, 2017 @15:54

Futbollisti më i dalluar i Dritës, Xhevdet Shabani, që sot po...

REFERËT KRYESOR

Gjyqtarët e dueleve të xhiros IX

BOROZANI/ D.S

9 Tetor, 2017 @19:04

Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar referët e ndeshjeve...

SHPËRBLIMET

Mbi gjysmë milioni shpërblime për Trepçën ‘89 e Prishtinën

Foto: BOROZANI

4 Tetor, 2017 @16:32

Në konferencën e sotme për shtyp të mbajtur nga Federata e...

GAJUR REXHEPI TE FLAMURTARI

Flamurtari zyrtarizon trajnerin e ri

3 Tetor, 2017 @21:31

Skuadra e Flamurtarit ka bërë të ditur edhe zyrtarisht emrin e...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga