Të gjitha lajmet

ALBANIAN WAY

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

25 Qershor, 2018 @19:47

Menjëherë pas shqiptimit të gjobës nga FIFA për sjellje josportive të Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Steph Lichtsteinerit në ndeshje ndaj Serbisë, shqiptarët kanë nisur kampanjën për mbledhjen e fondeve për pagesën e këtij dënimi.

“Ata sollën kënaqësi dhe lumturi për gjithë zviceranët dhe shqiptarët përreth globit, ju lutem të ndani një moment dhe përkrahni ata,” shkruan njoftimi në GoFundMe.com, e nisur nga Rilind Reka.

Ndërkaq, aty është bërë e ditur se edhe nëse Federata Zvicerane e Futbollit nuk pranon fondet e mbledhura, me kënaqësi ato do t’i ipen ndonjë organizate bëmirëse që e zgjedhin futbollistët në fjalë.

LINKU PËR PËRKRAHJE

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 Qershor, 2018 @18:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin...

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

11-SHET

Formacionet: Irani - Portugalia

25 Qershor, 2018 @18:05

Janë publikuar formacionet startuese të Iranit dhe të...

TRESHJA ME SHQIPONJË

Gjobiten, por nuk suspendohen

25 Qershor, 2018 @17:53

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Stephan Lichtsteiner nuk janë...

GRUPI A: ARABIA SAUDITE - EGJIPTI

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

25 Qershor, 2018 @16:59

Në ndeshjen pothuajse të parëndësishme të Grupit A, Arabia...

GRUPI A: URUGUAJI - RUSIA

Uruguaji mposht nikoqirin për lidership

25 Qershor, 2018 @16:45

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para, nikoqiri i turneut është...

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Rusia

25 Qershor, 2018 @14:34

Janë publikuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Rusisë.

11-SHET

Formacionet: Arabia Saudite - Egjipti

25 Qershor, 2018 @14:28

Janë publikuar formacionet startuese të Arabisë Saudite dhe të...

ENIS BARDHI

Talenti shkupjan prej La Ligas mund të shkojë në Turqi

25 Qershor, 2018 @10:35

Mesfushori shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, që bëri emër që në...

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 Qershor, 2018 @18:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin...

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

11-SHET

Formacionet: Irani - Portugalia

25 Qershor, 2018 @18:05

Janë publikuar formacionet startuese të Iranit dhe të...

TRESHJA ME SHQIPONJË

Gjobiten, por nuk suspendohen

25 Qershor, 2018 @17:53

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Stephan Lichtsteiner nuk janë...

GRUPI A: ARABIA SAUDITE - EGJIPTI

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

25 Qershor, 2018 @16:59

Në ndeshjen pothuajse të parëndësishme të Grupit A, Arabia...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018