Të gjitha lajmet

DUELI I PARË FINAL, SONTE

Nis seria finale e Play-Offit

BOROZANI/Arkiv

Nis seria finale e Play-Offit

12 Maj, 2018 @10:02

Me fillim në ora 19:00 sot do të nis seria finale e Play-Offit të Superligës. Sigal Prishtina pret Bashkimin në ndeshjen e parë në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve.

Ekipet që kaluan pa problem gjysmëfinalet e Play-Offit, tash do të kenë përballje të nxehta mes vete, në sistemin 1-1-1-1-1, me përparësi terreni te bardhekaltërit, derisa njëra skuadër t’i arrijë tre fitore dhe të shpallet kampion.

Shiko: PLAYOFF SKEMËN

Nga radhët e ekipeve, si të Prishtinës ashtu edhe të Bashkimit, të cilave web faqet s’i funksionojnë ose janë në ndërtim e sipër me vite të tëra, nuk ka lëndime të lojtarëve kryesorë dhe skuadrat sipas njoftimeve të deritashme do të paraqiten me të gjithë lojtarët në dispozicion.

Shiko: REFERËT E FINALES

Në të gjitha duelet e këtij stinori, Prishtina ka mposhtur Bashkimin katër herë, derisa Bashkimi Prishtinën një herë, që ka qenë edhe humbja e vetme e bardhekaltërve përgjatë gjithë stinorit!

Nëse Sigal Prishtina e fiton titullin, ky do të jetë titulli i 12 kampion i bardhekaltërve pasluftës. Bashkimi, s’ka fituar asnjëherë titullin e kampionit.

TEUTA - TIRANA

Teuta barazon, kampioni vendoset në ndeshjen e pestë

Foto: KBTeuta/fb

10 Maj, 2018 @17:59

Ka shënuar fitore në ndeshjen e katërt të serisë ekipi durrësak...

ZYRTARËT E NDESHJES

Përcaktohen referët e ndeshjes së parë finale

10 Maj, 2018 @14:28

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur emrat...

CONFERENCE FINALS

Kompletohen finalistët e Konferencave në NBA

10 Maj, 2018 @9:10

Me fitoren e Boston Celticsit sot në mëngjes kundër Philadelphias,...

TURNE

RedBull Reign çon më të mirët në SHBA

9 Maj, 2018 @20:30

Një garë e re, interesante e organizuar nga Red Bull, që do të...

NEW YORK

Knicks merr ish-trajnerin e Grizzlies

9 Maj, 2018 @8:29

New York Knicks ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me...

GAME 5: ROCKETS - JAZZ

Raketat në finale të konferencës

Foto: nba.com

9 Maj, 2018 @8:06

Houston Rockets, e mposhti Utah Jazzin në ndeshjen e pestë të...

INFORMATORI I FUNDIT I GJYSMËFINALES

Referët e Ylli-Prishtina, dënohen me mosdelegim

Foto: R. Gashi/KBYlli/fb

8 Maj, 2018 @10:50

Treshja e referëve të ndeshjes së fundit të serisë gjysmëfinale...

PLAYOUT FIGHT

Prishtina e Re mbetet në Ligë të Parë

7 Maj, 2018 @14:25

Prishtina e Re përkundër humbjes në ndeshjen e dytë të barazhit,...

FINAL SERIES

Termini i ndeshjes së parë finale

7 Maj, 2018 @13:22

Pas një jave pushim, ekipet që kanë siguruar finalen e Play-Offit...

GAME 4: JAZZ - ROCKETS

Houston afër finales së Konferencës

Foto: Rockets/fb

7 Maj, 2018 @11:49

Lideri i Konferencës Perëndimore, Houston Rockets, duke e mposhtur...

ZYRTARËT E NDESHJES

Përcaktohen referët e ndeshjes së parë finale

10 Maj, 2018 @14:28

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur emrat...

INFORMATORI I FUNDIT I GJYSMËFINALES

Referët e Ylli-Prishtina, dënohen me mosdelegim

Foto: R. Gashi/KBYlli/fb

8 Maj, 2018 @10:50

Treshja e referëve të ndeshjes së fundit të serisë gjysmëfinale...

FINAL SERIES

Termini i ndeshjes së parë finale

7 Maj, 2018 @13:22

Pas një jave pushim, ekipet që kanë siguruar finalen e Play-Offit...

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Prishtina në finale

BOROZANI / A.P

3 Maj, 2018 @20:48

Përkundër luftës së fortë dhe rezistencës së madhe të Yllit,...

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

P1: Prishtina +3

BOROZANI

3 Maj, 2018 @19:42

Pas 20 minutave lojë në Suharekë, rezultati shënon 33-36 në të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga