Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES: VLLAZNIA-GJILANI

Një fitore larg kreut dhe lufta për shpresë

Foto: KFVllaznia

Një fitore larg kreut dhe lufta për shpresë

21 Tetor, 2017 @8:34

Vllaznia
Gjilani
Vllaznia : Gjilani

E shtunë, Ora 14:00. Stadiumi i qytetit, Gjilan.

Dy ekipe me synime krejtësisht të kundërta ballafaqohen sot në Gjilan, ku Vllaznia e Pozharanit luan në cilësinë e vendasit ndaj Gjilanit.

Derisa Vllaznia ka emëruar Bylbyl Sokolin trajner gjatë kësaj jave dhe po kërkon pikët për të dalë nga fundi i klasifikimit, në anën tjetër Gjilani i Arbnor Morinës, i pamposhtur ende në Superligë, po kërkon fitoren për të kapur lidershipin e elitës.

TABELA AKTUALE

Të dyja skuadrave u duhet fitorja në fund të ciklit të parë të ndeshjeve të Superligës. Vllaznisë për ta përfunduar atë në vend të parafundit e gjilanasve për t’ua shtuar shpresat për titullin e parë kampionë në histori, nëse e mbajnë këtë ritëm.

Selim Isufi është gjyqtar kryeso i ndeshjes me asistent Ramadan Hysenin dhe Arton Latifin.

PARA NDESHJES: PRISHTINA-BESA

Mundësia për tu bërë lider

Pamje nga ndeshjet e kaluara, Besa-Prishtina/ Foto: prishtinafc.com

21 Tetor, 2017 @8:12

Një rezultat pak më ndryshe i Gjilanit në përballje ndaj...

WEST HAM - BRIGHTON

West Hami mposhtet, Bilic ‘dridhet’

20 Tetor, 2017 @22:51

Vazhdon forma dëshpëruese e West Ham United. Skuadra e drejtuar...

KOMUNIKATË

Komunikatë nga Flamurtari

20 Tetor, 2017 @21:55

Përmes një komunikate për media, klubi i Flamurtarit i ka kërkuar...

GATI 3 ORË PAS INCIDENTIT

FFK zyrtarizon çështjen Flamurtari-Vëllaznimi

20 Tetor, 2017 @18:51

Kanë kaluar gati 3 orë prej se u ndërpre ndeshja dhe FFK në...

VIDEO

Pamje që çuan te ndërprerja, Flamurtari-Vëllaznimi

Foto: Arkiv/ prishtinafc.com

20 Tetor, 2017 @18:31

Kanalet televizive kanë publikuar shpejt videon e ndeshjes...

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Ndërpritet ndeshja Flamurtari - Vëllaznimi

20 Tetor, 2017 @16:33

Vëllaznimi ka barazuar rezultatin në minutën e 88’ të ndeshjes...

DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës përfundon pa gola

20 Tetor, 2017 @16:29

Derbi i Drenicës përfundoi ashtu si filloi ndeshja. Drenica dhe...

LIRIA - LLAPI

Lideri deklasohet në Prizren

20 Tetor, 2017 @16:12

Në takimin mes Lirisë dhe Llapit në Prizren, fituese doli skuadra...

DRITA - TREPÇA 89

Pa fitues në Gjilan, Rexhepi shpëton Dritën

20 Tetor, 2017 @16:06

Pa fitues është mbyllur ndeshja mes Dritës dhe Trepçës ‘89 në...

PARA NDESHJES DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës në “Bajram Aliu”

BOROZANI/ ARKIV

20 Tetor, 2017 @11:26

Me fillim nga ora 14:00, sot në “Bajram Aliu” të Skenderajit...

PARA NDESHJES: PRISHTINA-BESA

Mundësia për tu bërë lider

Pamje nga ndeshjet e kaluara, Besa-Prishtina/ Foto: prishtinafc.com

21 Tetor, 2017 @8:12

Një rezultat pak më ndryshe i Gjilanit në përballje ndaj...

KOMUNIKATË

Komunikatë nga Flamurtari

20 Tetor, 2017 @21:55

Përmes një komunikate për media, klubi i Flamurtarit i ka kërkuar...

GATI 3 ORË PAS INCIDENTIT

FFK zyrtarizon çështjen Flamurtari-Vëllaznimi

20 Tetor, 2017 @18:51

Kanë kaluar gati 3 orë prej se u ndërpre ndeshja dhe FFK në...

VIDEO

Pamje që çuan te ndërprerja, Flamurtari-Vëllaznimi

Foto: Arkiv/ prishtinafc.com

20 Tetor, 2017 @18:31

Kanalet televizive kanë publikuar shpejt videon e ndeshjes...

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Ndërpritet ndeshja Flamurtari - Vëllaznimi

20 Tetor, 2017 @16:33

Vëllaznimi ka barazuar rezultatin në minutën e 88’ të ndeshjes...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga