Të gjitha lajmet

EUROPIAN CHAMPIONSHIP WARSAW 2017

Nora Gjakova e bronztë

Nora Gjakova e bronztë

20 Prill, 2017 @18:28

Xhudistja tjetër e KXH Ipponit nga Peja, Nora Gjakova, para pak çastesh triumfoi në luftë për vendin e tretë dhe fitoi medaljen e bronztë për Kosovën në Kampionatin Europian të xhudos, që po mbahet në Varshavë të Polonisë.

Gjakova, u mund në gjysmëfinale nga francezja Priscilla Gneto në luftë për finale, ndërsa shpejt riktheu veten duke triumfuar ndaj bullgares, Ivelina Ilieva për të marrë të bronztën në europian.

EUROPIAN CHAMPIONSHIP WARSAW 2017

E pandalshme, e arta e tretë radhazi në europian

20 Prill, 2017 @18:16

Majlinda Kelmendi pak më parë ka triumfuar në finalen e...

MEMORANDUMI

FHK 210 mijë euro nga Ministria

18 Prill, 2017 @15:02

Ministria përkatëse e Kosovës në memorandumin e nënshkruar me...

KUPA E KOSOVËS

Final Four i hendbollit në Prishtinë

BOROZANI/D.S./Arkiv

18 Prill, 2017 @14:59

Katër skuadra kanë siguruar Final Fourin e Kupës së Kosovës në...

PËR TOKIO 2020

Lista e përfituesve të bursave olimpike

Foto: KOK

17 Tetor, 2017 @8:49

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka përzgjedhur 19 sportistë që...

AUTO SPORTS

Gjakova gati për garën e radhës

7 Tetor, 2017 @16:31

Të dielën në Gjakovë zhvillohet gara e parafundit e Kampionatit...

XHUDO

Majlinda operohet me sukses

15 Shtator, 2017 @15:43

Kampionja e vetme olimpike që ka Kosova, Majlinda Kelmendi, është...

PANAIRI I SPORTIT

Panairi i sportit u mbajt sot në Gjakovë

Foto: Lorik Haxhishabani - Klubi i tenisit SPOREK

14 Shtator, 2017 @13:05

I organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës, sot në Gjakovë u...

SPORTE LUFTARAKE

Taekwondoistët përfitojnë donacione nga Federata botërore

Foto: FTK

14 Shtator, 2017 @13:04

Federata e Taekwondos së Kosovës (FTK) ka përfituar donacion nga...

Të gjitha lajmet nga Të tjera