Të gjitha lajmet

MIREL JOSA

Nuk ka favorit në finale

Fotot: prishtinafc.com

Nuk ka favorit në finale

18 Prill, 2018 @20:51

Pas kualifikimit të ekipit në finale të Kupës së Kosovës, Mirel Josa, trajner i Prishtinës ka thënë se nuk ka favorit në finale të Kupës.

Liridon Fetahaj Prishtina

“Asnjë lloj komenti nuk kam për finalen me Vëllaznimin, sepse çdo skuadër që del në finale e meriton që ka dalë deri në finale. Në finale nuk ka favorit. E kemi parasysh se nuk duhet të kapem me skuadrën e Vëllaznimit e cila është një skuadër e riorganizuar mirë, e cila luan futboll mirë, megjithatë do të shohim deri atëherë ka kohë deri sa të shkojmë në finalen e 27 majit. Kemi kampionatin, varet edhe nga gjendja psikologjike dhe nga renditja që skuadra ka përfunduar dhe nuk do të thotë që kanë dalë dy skuadra, që për mua nuk ndryshojnë shumë në nivel dhe që duhet të fitoj skuadra që është favorite. Nuk ka favorit në finale,” ka thënë Josa për faqen zyrtare të ekipit bardhekaltër.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Prishtina kishte fituar ndeshjen e parë ndaj Vushtrrisë 1-0. Sot Vushtrria fitoi 1-0 dhe ndeshja shkoi në vazhdime, ku Basit Khalid me golin e tij, barazoi rezultatin në 1-1 dhe u siguroi bardhekaltërve finalen.

Basit Khalid celebration Prishtina

SKËNDERBEU DHE LAÇI, SIGUROJNË SI MYSAFIR

Caktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Foto: KFSkenderbeu

18 Prill, 2018 @20:41

Skënderbeu, që kishte disavantazh nga ndeshja e parë ndaj...

MAQEDONI

1 pikë larg titullit

Foto: KF Shkëndija

18 Prill, 2018 @19:18

Në ndeshjen derbi të xhiros në Maqedoni, Shkëndija nga Tetova ka...

KUPA E KOSOVËS

Gojani: S’kemi çfarë të humbim në finale, synojmë Kupën

Foto: FC Prishtina

18 Prill, 2018 @16:47

Përveç Sadat Pajazitit, për Supersport pas arritjes së finales u...

KUPA E KOSOVËS

Pajaziti: E dominuam lojën, i zhgënjyer për tifozët

18 Prill, 2018 @16:45

Pas eliminimit nga Vëllaznimi në gjysmëfinalen e Kupës së...

1/2: VUSHTRRIA - PRISHTINA

Shpëtimtari Khalid, Prishtina në finale

18 Prill, 2018 @16:37

Në një stadium të mbushur me tifozë në Vushtrri, Vushtrria e...

1/2: VËLLAZNIMI - DRENICA

Goli mysafir vendos, Vëllaznimi në finale

18 Prill, 2018 @16:00

Vëllaznimi në finale të Kupës së Kosovës! Pas barazmit 1-1 në...

KUPA E KOSOVËS

11-shet: Vushtrria-Prishtina

Foto: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @13:26

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu dhe ai i Prishtinës, Mirel Josa,...

KUPA E KOSOVËS

Sot përcaktohen finalistët, përfaqësuesit e mundshëm në Europa League

BOROZANI

18 Prill, 2018 @9:18

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen ndeshjet kthyese...

DFB POKAL

Bayerni me gol show në finale të Kupës

17 Prill, 2018 @21:43

Kampioni i Bundesligës, Bayern Munchen, duke e mposhtur bindshëm...

KRISTAL ABAZAJ

Rekord transferi nga Superiorja - Abazaj në Anderlecht

Fotot: rsca.be

17 Prill, 2018 @10:53

Tregimi i sulmuesit Kristal Abazaj me Skënderbeun është...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas...

KUPA E KOSOVËS

Gojani: S’kemi çfarë të humbim në finale, synojmë Kupën

Foto: FC Prishtina

18 Prill, 2018 @16:47

Përveç Sadat Pajazitit, për Supersport pas arritjes së finales u...

KUPA E KOSOVËS

Pajaziti: E dominuam lojën, i zhgënjyer për tifozët

18 Prill, 2018 @16:45

Pas eliminimit nga Vëllaznimi në gjysmëfinalen e Kupës së...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga