Të gjitha lajmet

GJERMANIA NË BOTËROR

Nuk ka vend për Sanen në Botëror

REUTERS/Arkiv

Nuk ka vend për Sanen në Botëror

4 Qershor, 2018 @11:53

Se çfarë konkurrence është në reprezentacionin e Gjermanisë për të qenë pjesë e 23-shes në Botëror tregon edhe fakti që në listën përfundimtare të Joachim Lowit për Botëror, nuk ka pasur vend për futbollistin që u bë kampion me Manchester Cityn në Premier Ligë së fundi.

Mesfushori i krahut dhe këmbëshpejti, Leroy Sane, nuk është përfshirë nga Low në listën e 23-shes përfundimtare të Gjermanisë për Kampionatin Botëror Rusia 2018.

Ndërsa të ftuarit e Lowit që do të luftojnë për mbrojtjen e titullit të Kampionit të Botës janë:

PORTIERË: Manuel Neuer, Kevin Trapp dhe Marc-Andre ter Stegen.

MBROJTËS: Marvin Plattenhardt, Jonas Hector, Matthias Ginter, Mats Hummels, Niklas Sule, Antonio Rudiger, Jerome Boateng dhe Joshua Kimmich.

MES DHE SULM: Sami Khedira, Julian Draxler, Toni Kroos, Timo Werner, Mesut Ozil, Marco Reus, Thomas Muller, Leon Goretzka, Sebastian Rudy, Julian Brandt, Ilkay Gundogan dhe Mario Gomez.

Germany @ Russia 2018

BELGJIKA

Januzaj në listën zyrtare për Botëror

Foto: manutd.com/arkiv

4 Qershor, 2018 @11:04

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Adnan Januzaj, pas një kohe jo...

TRAJNERI I DERITASHËM I LIRISË

Shkëmbi zyrtarizohet në Superiore

BOROZANI/ D. S.

4 Qershor, 2018 @10:44

Pas një stinori të kaluar tejet mirë te Liria e Prizrenit, ku...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Ronaldo

3 Qershor, 2018 @21:30

Nëse mbahet në mend diçka tek futbollistët brazilian, pos artit...

TAHIR BATATINA

Largohet pas 5 vitesh

3 Qershor, 2018 @18:22

Trajneri i deritashëm i Llapit, Tahir Batatina, nuk do të jetë në...

SHQIPËRIA - UKRAINA

4 gola të pranuara, në humbjen e tretë me radhë

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @16:48

Pas disfatës nga Norvegjia dhe Kosova, Shqipëria e drejtuar nga...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Shqipëria-Ukraina

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @13:29

Janë publikuar 11-shet startuese për Shqipërinë dhe Ukrainën,...

TRANSFER

Ballkani përforcohet me mbrojtësin e Vëllaznimit

3 Qershor, 2018 @8:50

Me t’u ngjitur në Superligë, skuadra e Ballkanit ka filluar...

BELGU KËRKOHET NGA NEROAZZURRËT

Interi ofron 10 milionë për Dembelen

2 Qershor, 2018 @14:14

Skuadra e Interit, ka bërë ofertë prej 10 milionë eurosh...

PODUJEVË

Llapi hap stinorin me dy transferime

Foto: KFLlapi/fb

2 Qershor, 2018 @11:55

Skuadra nga Podujeva, Llapi, para stinorit 2018/19 ka nisur duke...

NIKLI

Feronikeli merr sulmuesin e kampionit

BOROZANI/Arkiv

2 Qershor, 2018 @11:28

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sot e bëri edhe transferimin e...

BELGJIKA

Januzaj në listën zyrtare për Botëror

Foto: manutd.com/arkiv

4 Qershor, 2018 @11:04

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Adnan Januzaj, pas një kohe jo...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Ronaldo

3 Qershor, 2018 @21:30

Nëse mbahet në mend diçka tek futbollistët brazilian, pos artit...

PËRGATITORE

S’jemi favorit, kemi shpresë

Foto: beIN/googleimages

30 Maj, 2018 @14:44

Lionel Messi ka shënuar hat-trick dhe ka asistuar për Sergio Aguero...

ANGLIA

Kapiteni Kane

Foto: uefa

22 Maj, 2018 @14:58

Sulmuesi i Tottenham Hotspur dhe më i miri i Anglisë për momentin,...

JULEN LOPETEGUI

Deri në fund të evropianit

Foto: getty images

22 Maj, 2018 @14:10

Trajneri i reprezentacionit të Spanjës, Julen Lopetegui, e vazhdoi...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018