Të gjitha lajmet

HARRY REDKNAPP

Nuk pagohet nëse bie ekipi

Nuk pagohet nëse bie ekipi

20 April, 2017 @11:02

Trajneri që ditë më parë u emërua në krye të Birmingham Cityt, Harry Redknapp, ka bërë të ditur për BBC Radio 5 live që nuk do të pagohet nga ekipi nëse ekipi nuk mund të mbijetojë në Championship (liga e dytë angleze). "Nuk pagohem. Nuk më brengos fare ky fakt. Do të marr bonus, por nuk është kush e di çka. U kam thënë nuk dua pagesë nëse nuk mbetemi në Championship," ka thënë trajneri 70 vjeçar i Birminghamit që pritet të debutojë këtë fundjavë për ekipin, që po rrezikon mbijetesën. Birmingham City, 3 xhiro para fundit të stinorit në Championship është në pozitë të 20 nga 24 skuadra, ku tre të fundit bien. Tre ndeshjet e fundit të Birminghamit janë ndaj Aston Villës (derbi i madh lokal), Huddersfield Town dhe Bristol City. TAAB

PROFESSIONAL FOOTBALL ASOCIATON

Ekipi i stinorit në Premier Ligë, nga PFA

20 April, 2017 @10:35

Shoqata e Futbollistëve Profesionist (PFA) të Premier Ligës ka...

STATS @ CHAMPIONS LEAGUE

Statistikë e ‘çmendur’ që favorizon Juventusin për trofeun e Champions

Foto: championsleague/facebook

19 April, 2017 @23:04

Eliminimi i Barcelonës nga Juventusi me rezultat të përgjithshëm...

PLAYER RATING @ MONACO - DORTMUND

Notat e lojtarëve: Monaco-Dortmund

19 April, 2017 @22:51

Monaco u bë befasia e këndshme e Ligës së Kampionëve këtë...

PLAYER RATING @ BARÇA - JUVE

Notat e lojtarëve: Barcelona-Juventus

19 April, 2017 @22:44

Përballja që kaloi pa gola sonte ndërmjet Barcelonës dhe...

MONACO - DORTMUND

Monaco rikthen lavdinë franceze, arrin gjysmëfinalen

19 April, 2017 @22:41

Ashtu si në ndeshjen e parë në Gjermani, edhe në takimin e...

BARCELONA-JUVENTUS

Juventus mban portën e paprekur, eliminon Barcelonën

Foto: championsleague/facebook

19 April, 2017 @22:26

Juventus është gjysmëfinalisti i radhës në Ligë të...

VENDIMI I KD

Munishi 6 muaj, Referi Gashi 1 vjet suspendim

19 April, 2017 @21:50

FFK ka bërë të ditur sot dënimet për video-skandalin e botuar...

KUPA E SHQIPËRISË

Skënderbeu e Tirana në finale të Kupës

19 April, 2017 @20:27

Pas dy takimeve të luajtura sot, janë kuptuar dy finalistët e...

MAQEDONI

Shkëndija në finale të Kupës, e pret Pelisteri

19 April, 2017 @20:22

Ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, e cila u ndërpre në...

MONACO - DORTMUND

Monaco vs. Dortmund, publikohen skuadrat startuese

19 April, 2017 @20:21

Janë publikuar formacionet edhe për ndeshjen mes Monacos dhe...

WEST HAM - CHELSEA

Ndalet seria e Chelseat

23 September, 2018 @16:24

Pas pesë fitoreve radhazi, Chelsea është ndalë sot në Londër...

CARDIFF - CITY

City ‘shpartallon’ Cardiffin, vazhdon ndjekjen e kreut

22 September, 2018 @18:21

Me shumë lehtësi, Manchester City ka arritur sot ta fitojë...

UNITED - WOLVES

United i rikthehet gabimeve

Foto: BBC

22 September, 2018 @18:09

Pas tri fitoreve radhazi në të gjitha garat, United i është...

LIVERPOOL - SOUTHAMPTON

Shaqiri asiston, forma perfekte e Liverpoolit vazhdon

22 September, 2018 @18:00

Forma perfekte e Liverpoolit vazhdon! Skuadra nga Merseyside sot ka...

5 PËR VIKEND

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

Graph./ O. Kraja

21 September, 2018 @14:01

Pesë duelet më interesante nga ligat kryesore evropiane me derbit...

Të gjitha lajmet nga Premier League