Të gjitha lajmet

OLYMPIACOS - EFES @ GAME 5

Olympiacos i kthehet Final Fourit

Foto: euroleague.net

Olympiacos i kthehet Final Fourit

2 Maj, 2017 @21:53

Olympiacos
Anadolu Efes
Olympiacos 87 : 78 Anadolu Efes
Vassilis SPANOULIS 22 pikë Cedi OSMAN 11 pikë

Olympiacosi duke e mposhtur Anadolu Efesin, në ndeshjen e pestë të serisë çerekfinale të Play-Offit të Euroligës, me rezultat 87-78, u bë skuadra e fundit që u kualifikua në Final Four.

Gjiganti grek, pas një “pauze” një-stinorëshe i është rikthyer përsëri Final Fourit të Euroligës, që do të mbahet në Stamboll.

a

Super ylli veteran i Olympiacosit, Vassilis Spanoulis, ishte më efikasi i skuadrës me 22 pikë të shënuara.

a

Ndërsa te skuadra turke, Cendi Osman luajti me 11 pikë, derisa 5 lojtarë (Deshaun Thomas, Tyler Honeycutt, Derrick Brown, Jayson Granger dhe Thomas Huertel) shënuan nga 10 pikë, por nuk mjaftoi për t’u kualifikuar në Final Four.

SKEMA E FINAL FOURIT

Olympiacosi në Final Four do të përballet me kampionin aktual CSKA Moskën, derisa përballja tjetër do të jetë në mes të Fenerbahçes dhe Real Madridit.

PEJA - BASHKIMI

Bashkimi me një këmbë në finale

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Maj, 2017 @17:30

Skuadra e Bashkimit i është afruar dukshëm finales së Playoffit...

ÇEREKU I TRETË: PEJA-BASHKIMI

Bashkimi thellon epërsinë ndaj Pejës

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Maj, 2017 @17:09

Bashkimi thellon epërsinë ndaj Pejës në çerekun e tretë,...

PJESA E PARË: PEJA - BASHKIMI

Bashkimi në epërsi, Peja nuk dorëzohet

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Maj, 2017 @16:39

Bashkimi mbyll pjesën e parë në epërsi prej 4 pikëve. Kayel...

ÇEREKU I PARË: PEJA - BASHKIMI

Rezultati i ngushtë në çerekun e parë

2 Maj, 2017 @16:16

Epërsia e ngushtë e Bashkimit pas 10 minutave të para me rezultat...

PEJA - BASHKIMI STARTERS

Pesëshet e para: Peja - Bashkimi

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Maj, 2017 @15:34

Janë përcaktuar pesëshet e para të ndeshjes Peja-Bashkimi, e...

DUELET E DYTA

Mësohen referët për Play-Offin e Ligës së Parë

2 Maj, 2017 @14:21

FBK ka bërë të ditur sot se cilët referë do të ndajnë...

SPURS - ROCKETS @ GAME 1

Houston deklason Spursin me rekord

Foto: nba.com

2 Maj, 2017 @10:18

San Antonio Spurs dhe Houston Rockets, dy skuadra të fuqishme të...

CAVS - RAPTORS @ GAME 1

Kampioni starton me fitore në gj’finale

Foto:nba.com

2 Maj, 2017 @9:44

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, në ndeshjen e parë...

DUELI I DYTË I SERISË

Nesër mbrëma, Trepça-Prishtina

Foto: FBK

2 Maj, 2017 @8:13

Është përcaktuar edhe orari i ndeshjes së dytë të serisë...

DUELI I DYTË I SERISË, SONTE

Sot, Peja-Bashkimi, ndeshja e dytë e serisë

Pamje nga ndeshja e parë e serisë/ BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Maj, 2017 @7:38

Pas epërsisë së fituar në ndeshjen e së shtunës, Bashkimi në...

DARDAN BERISHA

Dardani 75% saktësi për tre pikë, por Juve mposhtet

Foto: juvecaserta.it

1 Maj, 2017 @22:32

Njëzetë minuta në fushë të lojës të kaluara për...

FINALJA: PENZA-PRISHTINA

Finale e zakonshme te femrat

BOROZANI/Arkiv

1 Maj, 2017 @19:58

Penza dhe Penti Prishtina kanë triumfuar edhe në ndeshjet e dyta...

KOLUMNE

“La Decima” (edhe) në basketboll

Fotografitë: RealMadridBasket/fb

22 Maj, 2018 @11:26

Reali i Madridit po dëshmohet se mbase është klubi më i...

SLLOVENI I RI

Doncic MVP i Final Fourit

Foto: euroleague.net

21 Maj, 2018 @17:50

Supertalenti slloven i Real Madridit, Luka Doncic, e mbylli stinorin...

FINAL FOUR: FINALJA

Real Madridi kampion i Euroleagues!

Foto: Euroleague

20 Maj, 2018 @21:30

Real Madridi është kampion i Euroleagues për sezonin 2017/2018! ...

CSKA MOSCOW - ZALGIRIS KAUNAS

Zalgirisi përfundon i treti

Foto: euroleague.net

20 Maj, 2018 @20:07

Në ndeshjen për vendin e tretë në Euroleague, duke e mposhtur...

SEASON MVP

Rekord i ri nga Doncic

20 Maj, 2018 @8:12

Super ylli i basketbollit evropian, Luka Doncic, ka marrë mbrëmë...

Të gjitha lajmet nga Euroleague