Të gjitha lajmet

VITI I RI NË TENIS

Orari i garave për teniserët në Kosovë 2017

BOROZANI/D.S./Arkiv

Orari i garave për teniserët në Kosovë 2017

1 Mars, 2017 @14:29

Federata e Tenisit të Kosovës (FTK) sot ka bërë të ditur orarin e garave dhe turneve për teniserët kosovarë për vitin 2017.

Turneu i parë nis më 25 mars 2017 ndërsa ai fundit është parashikuar të jetë më 8 tetor 2017.

Orari 1

Orari 2

XHIRO XVI

Duelet e xhiros XVI nesër e pasnesër

28 Shkurt, 2017 @15:15

Janë përcaktuar datat dhe orët e fillimit të ndeshjeve të xhiros...

TENIS

Gjakova me kompleks modern të tenisit

Pamje e ngjajshme e llojit të kompleksit që do të ndërtohet në Gjakovë

27 Shkurt, 2017 @16:40

Përmes një njoftimi nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit,...

SUPERLIGA XHIRO XV

Derbi i xhiros i takon Kastriotit

27 Shkurt, 2017 @12:13

Në fundjavën që e lamë pas, u zhvilluan duelet e xhiros së XV...

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 Prill, 2018 @17:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi,...

TENIS

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

21 Shkurt, 2018 @17:47

5 gjyqtarë nga Kosova do të marrin pjesë në dy turne...

ROTTERDAM OPEN

Legjenda triumfoi edhe në Rotterdam

19 Shkurt, 2018 @22:20

Njëzetë-herë kampioni i Grand Slam-eve dhe njeriu që ka arritur...

KOLUMNE

Roger Federer, i pa-moshë

8 Shkurt, 2018 @12:15

Me të 37-at, Federeri i bën ballë edhe temperaturës, edhe...

ATP RENDITJA PAS AUSTRALIAN OPEN'18

‘Pleqtë’ në krye të ATP listës

Hyeon Chung, pas Australian Openit mbresëlënës ngritet për 29 pozita dhe arrin pozitën 29 në ATP renditje/ Foto: auspoen official

29 Janar, 2018 @14:05

Përkundër se gjeneratat ndërruan dhe të rinjtë po mundohen, ende...

Të gjitha lajmet nga Tenis