Të gjitha lajmet

PLAY OUT

Orari i ndeshjeve të barazhit

Orari i ndeshjeve të barazhit

21 Maj, 2018 @14:14

Pas përfundimit të sezonit të rregullt në Superligë dhe në Ligën e Parë, këtë mesjavë do të luhen ndeshjet e barazhit.

Ndeshja e parë luhet të mërkurën (23 maj), ku mes vete do të përballen Flamurtari dhe Vushtrria, kurse të enjten (24 maj) mes vete përballen Vëllaznimi e Ferizaji.

Që të dyja ndeshjet luhen në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas me fillim nga ora 16:00.

Sipas rregullave, nëse ndeshja përfundon baraz, skuadrat shkojnë në ‘extra time’, e më pas nëse ka nevojë, ekzekutohen penalltitë.

2017/2018

Mbrojtja më e mirë në Superligë

21 Maj, 2018 @13:56

Pas 33 xhirove sezonale, mbrojtjen më të mirë në sezonin...

2017/2018

Sulmi më i mirë në Superligë

21 Maj, 2018 @13:35

Pas përfundimit të sezonit 2017/2018, le të shohim se cila...

2017/2018

33 ndeshje, 20 “clean sheets”

BOROZANI

21 Maj, 2018 @13:22

Përkundër faktit që nuk arriti të shpallet kampione, skuadra e...

PUBLIKOHEN DATAT

Afati kalimtar dhe stinori i ri

BOROZANI/ D. S.

21 Maj, 2018 @12:18

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se...

BELGJIKA DREJT RUSISË

Januzaj po, Nainggolan jo!

21 Maj, 2018 @11:25

Befason selektori i Belgjikës, Roberto Martinez. Në listën e...

SHQIPËRIA

Panucci shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: FSHF

21 Maj, 2018 @11:14

Kuqezinjtë kanë ftuar 24 futbollistë për miqësoret në fund të...

LAZIO - INTER

Interi në Champions League!

20 Maj, 2018 @21:50

Për herë të parë që nga sezoni 2011/2012, Interi do të jetë...

2017/2018

Mbrojtja më e mirë në Superligë

21 Maj, 2018 @13:56

Pas 33 xhirove sezonale, mbrojtjen më të mirë në sezonin...

2017/2018

Sulmi më i mirë në Superligë

21 Maj, 2018 @13:35

Pas përfundimit të sezonit 2017/2018, le të shohim se cila...

2017/2018

33 ndeshje, 20 “clean sheets”

BOROZANI

21 Maj, 2018 @13:22

Përkundër faktit që nuk arriti të shpallet kampione, skuadra e...

PUBLIKOHEN DATAT

Afati kalimtar dhe stinori i ri

BOROZANI/ D. S.

21 Maj, 2018 @12:18

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se...

PRISHTINA - DRITA

Drita kampione e Kosovës!

BOROZAN I/ Gent Polloshka

20 Maj, 2018 @17:01

Në ndeshjen vendimtare për titullin kampion, Prishtina dhe Drita...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga