Të gjitha lajmet

JAVA E KATËRT

Orari për xhiron e katërt në Ligën e Parë

Orari për xhiron e katërt në Ligën e Parë

13 Shtator, 2018 @12:33

Është bërë i ditur orari i ndeshjeve të xhiros së katërt të Ligës së Parë të Kosovës në futboll.

TABELA AKTUALE LIGA E PARË

Orari i plotë:

E shtunë (15 shtator), ora 16:00

Dukagjini – Vëllaznimi
Istogu – Trepça
2 Korriku – Kika
Ramiz Sadiku – Onixi (ndeshja zhvillohet në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq)
Fushë Kosova – Besa

E diel (16 shtator), ora 16:00

Vushtrria – Vllaznia
Drenasi – Arbëria
Bashkimi Koretin – Vitia

JAVA E PESTË

Orari për xhiron e pestë të Superligës

BOROZANI

13 Shtator, 2018 @12:26

Të shtunën dhe të dielën e ardhshme zhvillohen ndeshjet e xhiros...

DRITA

Largohet Bekim Isufi!

BOROZANI / D.SH

12 Shtator, 2018 @17:11

Pas humbjes që Drita e pësoi sot nga Llapi, humbje e cila ishte e...

DRITA - LLAPI

Llapi thellon krizën e kampionit

12 Shtator, 2018 @16:46

Çfarë po ndodhë me kampionin? Në takimin e zhvilluar sot në...

KEK-u - TREPÇA '89

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

12 Shtator, 2018 @16:42

Lehtë për Trepçën ‘89 kaloi ndeshja e luajtur sot ndaj KEK-ut në...

FLAMURTARI - LIRIA

Liria ‘viktima’ e radhës, Flamurtari nuk ndalet!

12 Shtator, 2018 @16:41

4 ndeshje, 4 fitore! I vetmi ekip me formë perfekte në edicionin e...

FERIZAJ - FERONIKELI

Feronikeli me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

12 Shtator, 2018 @16:39

Vjen fitorja e dytë me radhë e Feronikelit. Pas fitores ndaj...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. ...

AGRON SELMANI

Vllaznia largon trajnerin pas humbjes

9 Shtator, 2018 @19:44

Pas humbjes së sotme nga Bashkimi i Koretinit, skuadra e Vllaznisë...

VLLAZNIA - BASHKIMI KORETIN

Bashkimi Koretin deklason Vllazninë, arrin fitoren e parë

9 Shtator, 2018 @17:22

Vjen fitorja e parë e skuadrës së Bashkimit nga Koretini në...

VËLLAZNIMI - DRENASI

Drenasi largohet me pikë nga Gjakova

Foto: KF Vëllaznimi

9 Shtator, 2018 @17:14

Pas 2 fitoreve radhazi në dy xhirot e para të Ligës së Parë,...

JAVA E TRETË

Liga e Parë, gjyqtarët e ndeshjeve të xhiros

BOROZANI / E.D

8 Shtator, 2018 @12:12

Sot dhe nesër zhvillohen ndeshjet e xhiros së tretë të Ligës së...

JAVA E TRETË

Liga e Parë, orari i ndeshjeve të xhiros

7 Shtator, 2018 @10:06

Edhe pse Superliga këtë javë pushon për shkak të ndeshjeve të...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë