Të gjitha lajmet

QATIP OSMANI

Osmani: Luajtëm mençur

Foto: kfshkendija.com

Osmani: Luajtëm mençur

3 Gusht, 2017 @20:18

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar të ekipit të tij ndaj Trakait sot dhe kualifikimit në Play-Off të Europa Ligës, ka thënë se skuadra tetovare luajti mençur dhe arriti fitoren.

“Kemi luajtur mençur dhe kemi shënuar golat në momentet e duhura të ndeshjes. Me golat e shënuar, fituam vetëbesim dhe luajtëm edhe më mirë. Kemi qenë më të mirë se rivali ynë lituanez dhe me meritë kemi shkuar tutje,” ka thënë Osmani.

RAPORTI: Shkëndija-Trakai

“Fakt është që na kanë munguar tre lojtarë standard në ekip sot, por kemi treguar se si skuadër mund t’i mbulojmë mungesat dhe çdonjëri ka kryer detyrën si duhet,” ka përfunduar trajneri i ekipit kuqezi nga Tetova.

Shkëndija tashmë kaloi edhe raundin e tretë kualifikues dhe nesër do të kuptojë rivalin për pengesën e fundit drejt Europa Ligës, në Play-Off.

MIQËSORE: VUSHTRRIA-LLAPI

Daku e Emini sjellin fitoren e Llapit

3 Gusht, 2017 @20:03

Skuadra e Llapit, finaliste në Kupën e Kosovës 2017, ka mposhtur...

NË PLAY-OFF

Kapiten Hasani i pandalshëm, Shkëndija në Play-Off

Foto: kfshkendija.com

3 Gusht, 2017 @18:51

Shkëndija ka arritur në Play-Off të Europa Ligës. Ekipi tetovar,...

EUROPA LEAGUE

Mjafton fitorja minimale, Skënderbeu beson

3 Gusht, 2017 @14:56

Ashtu si Shkëndija, edhe Skënderbeu sot takimin kthyes e nis me...

EUROPA LEAGUE

Shkëndija kërkon kualifikimin në shtëpi

3 Gusht, 2017 @14:52

Pas humbjes 2-1 javën e kaluar në Lituani, Shkëndija nga Tetova...

FUTSALL

Liburni fiton miqësoren ndaj Shkupit

3 Gusht, 2017 @13:02

Në miqësoren e luajtur mbrëmë në Gjakovë, Liburni e ka mposhtur...

ANALIZË VERORE

Neymar dhe fituesit tjerë

3 Gusht, 2017 @12:31

Kalimi i Neymarit tek PSG për 222 milionë euro nuk lëndon askënd...

AUDI CUP

Bare shënon, Atletico fiton Audi Cup

2 Gusht, 2017 @23:31

Pas fitores ndaj Bayernit mbrëmë, Liverpooli u mposht në finalen e...

CHAMPIONS LEAGUE

Olympiacosi i Hasit eliminon Partizanin, arrin play off-in

2 Gusht, 2017 @22:48

Me rezultat të përgjithshëm 5-3 pas dy ndeshjeve, Olympiacosi grek...

CHAMPIONS LEAGUE

Adebayor protagonist në historinë e Basaksehirit

2 Gusht, 2017 @22:07

Nënkampioni i Turqisë, Basaksehir dhe skuadra e sulmuesit së...

LEGJENDA

Fanella e Tottit u dërgua në hapësirë

2 Gusht, 2017 @19:50

Fanella e legjendës italiane, Francesco Totti, i cili u pensionua...

OLYMPIQUE MARSEILLE

Pas shkelmimit të tifozit, Evra suspendohet nga ekipi i tij

3 Nëntor, 2017 @22:40

Mbrojtësi Patrice Evra është suspenduar me efekt të...

PARTIZANI-SKËNDERBEU

Skënderbeu mposhtet nga Partizani

2 Nëntor, 2017 @21:43

Skënderbeu nuk ka arritur të nxjerrë pikë, siç kishte...

FORMACIONET: PARTIZAN-SKËNDERBEU

11-shet: Partizan-Skënderbeu

2 Nëntor, 2017 @19:57

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes Partizan-Skënderbeu...

KATEGORIA SUPERIORE

Skënderbeu dënohet për takimin ndaj Partizanit

27 Tetor, 2017 @22:56

Pas incidenteve në ndeshjen ndaj Partizanit të Beogradit në Europa...

NDESHJET E ORËS 21:05

Milan mbetet lider, përkundër barazimit me grekët

19 Tetor, 2017 @23:28

Edhepse nuk pati fitues në ndeshjen shterpe, të përfunduar pa gola...

Të gjitha lajmet nga Europa League