Të gjitha lajmet

EUROPA LEAGUE

Osmani optimist para Helsinkit

Osmani optimist para Helsinkit

12 Korrik, 2017 @15:31

Konferenca për shtyp para ndeshjes Shkëndija – HJK Helsinki

Trajneri Qatip Osamni në konferencën për shtyp para ndeshjës së nesërme ndaj Helsinkit në kuadër të raundit të dytë kualifikues të Europa League,ka reflektuar optimizëm.

Pas kualifikimit në këtë raund të garave të Europa League ne e shfrytëzuam këtë periudhë për tu përgatitur për ti përmisuar gabimet që patëm kundër Dacias,edhe pse ishin të pakta,por sërish kishte gabime.Në këtë raund na pret skuadra e Helsinkit e cila relaisht është ekip më kualitative se Dacia ashtu që ne maksimalisht seriozisht e presim këtë ndeshje dhe nesër do të dalim për të nxjerrë rezultat pozitiv”, ka thënë trajneri Osmani.

Ndeshja Shkëndija – HJK Helsinki do të zhvillohet nesër me fillim nga ora 18:00 në stadiumin Mladost, të Strumicës

LUIGI DE CANIO

Të hënën prezentohet trajneri i ri i kombëtares?

12 Korrik, 2017 @15:09

Mediat në Tiranë kanë shkruar sot se kanë ‘zbuluar’...

ARTIM POLLOZHANI

Flamurtari zyrtarizon Pollozhanin

Artim Pollozhani duke nënshkruar për Flamurtarin sot në Vlorë/ Foto: FC Flamurtari

12 Korrik, 2017 @13:48

Futbollisti me përvojë i Shkëndijës së Tetovës, Artim...

OLYMPIQUE

Lyon merr Marcelon e Besiktasit

12 Korrik, 2017 @12:07

Qendërmbrojtësi brazilian i Besiktasit, Marcelo, është anëtar...

PA RISI

Feronikeli stërvitet, trajner të ri nuk ka ende

12 Korrik, 2017 @10:01

Përkunëdr përfoljeve të deritashme se ekipi i Feronikelit pritet...

PARA NDESHJES: SHKUPI - RANGERS

Shkupi gati ‘për luftë’ ndaj Gerrardit dhe Rangersit

BOROZANI/ D. S.

16 Korrik, 2018 @12:30

Skuadra e drejtuar nga trajneri që u bë kampion në Kosovës me...

CAKTOHEN REFERËT E NDESHJES

Nën referimin zviceran

Foto: prishtinafc.com

16 Korrik, 2018 @9:45

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjes kthyese të raundit të parë UEL...

PËSON PARTIZANI DHE LAÇI

Natë dëshpëruese për ekipet shqiptare

Foto: KFPartizani/fb

12 Korrik, 2018 @22:29

Garat e Europa Ligës nuk kanë qenë të suksesshme për ekipet...

GLASGOW RANGERS - SHKUPI

Broja 90min në fushë ndaj ekipit të Gerrardit

Steven Gerrard, trajner i Glasgow Rangers/ Foto: rangers fc/fb

12 Korrik, 2018 @22:06

Mesfushori i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Rron Broja,...

VENTSPILS - LUFTËTARI

Ish sulmuesi i Trepçës’89, shkatërron Luftëtarin

12 Korrik, 2018 @21:57

Sulmuesi i dikurshëm i Trepçës’89, Adeleke Akinola Akinyemi, që...

Të gjitha lajmet nga Europa League