Të gjitha lajmet

GJILANI - DRENICA

Pa fitues në Gjilan, ‘nxehet’ lufta për vendin e tetë

Pa fitues në Gjilan, ‘nxehet’ lufta për vendin e tetë

12 Maj, 2018 @17:03

Gjilani
Drenica
Gjilani 1 : 1 Drenica
Betim HAXHIMUSA 6' Hysen TAHIRI 25'

Stadiumi i qytetit, Gjilan

Njëjtë sikur takimi tjetër i ditës i zhvilluar në Drenas, edhe takimi mes Gjilanit dhe Drenicës sot nuk dha fitues.

Ndeshja kaloi me gjilanasit më kërkues, mirëpo numri i madh i rasteve të shpërdoruara, kryesisht nga Haxhimusa, autori i golit të parë, i kushtoi gjilanasve me 2 pikë të humbura.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Ky barazim bën që Drenica të mbetet në elitë pa pasur nevojë të luajë në barazh, kurse Gjilani në xhiron e fundit luan ndaj Vëllaznimit në Gjakovë, duel ky direkt mes dy skuadrave që po luftojnë t’i ikin fazës Play Out. Për t’i ikur barazhit, Gjilanit i mjafton një barazim në Gjakovë, ndërsa Drenica ndeshjen e fundit e luan ‘e qetë’ ndaj Lirisë.

5 PËR VIKEND

Fundi i stinorit 17/18

Graph. O. Kraja

12 Maj, 2018 @13:15

Bundesliga Finalja (e shtunë, ora 3e30) Koln duhet të mposht...

DERBY-FULHAM

Derby merr avantazhin

Fotot: DerbyCounty/fb

12 Maj, 2018 @12:15

Sulmuesi anglez, Cameron Jerome, ka shënuar golin e vetëm të...

DUA LIPA

Rast që vjen një herë në jetë

Foto: DuaLipa/fb

12 Maj, 2018 @9:37

Këngëtarja Dua Lipa është zyrtarisht artistja që do të...

LA GAZZETTA

I dridhet karrigia

Foto: ACMilan/fb

11 Maj, 2018 @18:32

Nuk e ka të sigurtë vazhdimin e të qenit trajner te ekipi i tij....

ANGLIA DREJT BOTËRORIT

Lista e Southgate-it publikohet të mërkurën

11 Maj, 2018 @18:23

Anglia është gati për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”. Federata...

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Përfundim tejet dramatik, Vëllaznimi ende shpreson

Foto: KF Vëllaznimi

12 Maj, 2018 @17:01

Me një fund tejet dramatik dhe pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes...

LIRIA - PRISHTINA

Pefqeli çon Prishtinën në ‘finalen’ e kampionatit

Foto: prishtinafc.com

11 Maj, 2018 @17:21

Mesfushori Mërgim Pefqeli me golin e tij të shënuar në kohën...

DRITA - TREPÇA'89

Fazliu afron Dritën drejt titullit

11 Maj, 2018 @17:16

Drita tashmë është një ndeshje larg titullit kampion. Ekipi...

LLAPI - FLAMURTARI

Daku në formë, Llapi fiton

11 Maj, 2018 @16:37

Në takimin që nuk mori shumë vëmendje për shkak të dy ndeshjeve...

LIRIA - PRISHTINA

Liria vs. Prishtina, formacionet startuese

BOROZANI

11 Maj, 2018 @15:01

Me fillim nga ora 16:00, Liria e Prishtina përballen mes vete në...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga