Të gjitha lajmet

DRITA - TREPÇA 89

Pa fitues në Gjilan, Rexhepi shpëton Dritën

Pa fitues në Gjilan, Rexhepi shpëton Dritën

20 Tetor, 2017 @16:06

Drita
Trepça ‘89
Drita 1 : 1 Trepça ‘89
Henry Chibueze 70 (AG) Florent Hasani 21'

Stadiumi i qytetit - Gjilan

Pa fitues është mbyllur ndeshja mes Dritës dhe Trepçës ‘89 në Gjilan.

Epërsinë mysafirëve ia dha Florent Hasani, ndërsa deri në fund të pjesës së parë përmes Oto Johnit, mirëpo gol nuk pati dhe pjesa e parë u mbyll 0-1.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Në pjesën e dyta, Trepça ‘89 kishte mundësi për ta dyfishuar epërsinë, mirëpo ishin vendasit që e gjetën barazimit përmes autogolit të Chibuezes.

Pak para fundit, mitrovicasit e fituan një penallti, nga e cila i pasaktë u tregua Florent Hasani, gjuajtja e të cilit u prit nga portieri Rexhepi dhe takimi u mbyll me rezultatin final 1-1.

Pak sekonda para fundit të ndeshjes, Bujar Shabani i Dritës u përjashtua me karton të kuq, por kjo nuk luajti rol në epilogun final.

Ky barazim bën që këto skuadrat të mbesin me pikë të barabarta dhe t’i afrohen kreut, me Llapin që u mposht nga Liria.

PARA NDESHJES DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës në “Bajram Aliu”

BOROZANI/ ARKIV

20 Tetor, 2017 @11:26

Me fillim nga ora 14:00, sot në “Bajram Aliu” të Skenderajit...

PARA NDESHJES FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Flamurtari e Vëllaznimi takohen në kryeqytet

20 Tetor, 2017 @11:18

Dy skuadrat e ardhura direkt nga Liga e Parë, Flamurtari e...

PARA NDESHJES DRITA - TREPÇA 89

Kampioni në Gjilan, duel për ndjekjen e kreut

ARKIV

20 Tetor, 2017 @11:10

Një nga duelet më interesante të ditës zhvillohet në Gjilan....

ANALIZË

5 për fundjavë!

Foto: O.K/Borozani

18 Nëntor, 2017 @10:00

1. Arsenal – Tottenham (e shtunë, ora 1e30) Që nga ‘të...

STUTTGART-DORTMUND

Kriza vazhdon! Humbja e tretë me radhë

Foto: bundesliga.de

17 Nëntor, 2017 @23:20

Borussia Dortmund po vazhdon me teposhtëzen e tetorit edhe gjatë...

HAGUE GRAND PRIX 2017

Distria dhe Gjakova i sjellin dy të arta Kosovës

Foto: judoinside.com

17 Nëntor, 2017 @23:00

Xhudistet pejane përsëri kanë bërë më të mirën për vendin....

CSKA - FENER

Vazhdimet përcaktuan fituesin në derbi

Foto: euroleague.net

17 Nëntor, 2017 @22:57

Ndeshja fenomenale ndërmjet CSKA Moskës dhe Fenerbahçe, përfundoi...

LILLE-ST'ETIENNE

Lille po rikthehet

Foto: losc.fr

17 Nëntor, 2017 @22:33

Fitorja e dytë me radhë për Lille-in. Ekipi i drejtuar nga Marcelo...

Të gjitha lajmet nga