Të gjitha lajmet

GRUPI H: JAPONIA - SENEGALI

Pa fitues por me avantazh

Foto: fifa.com

Pa fitues por me avantazh

24 Qershor, 2018 @18:19

Japonia
Senegali
Japonia 2 : 2 Senegali
T.INUI 34', K.HONDA 78' S.MANE 11', M.WAGUE 71'

Central Stadium (Yekaterinburg)

Nuk doli fitues nga dueli Japonia - Senegali, që përfundoi me rezultat 2-2, por që të dyja skuadrat e kanë avantazhin për ta kaluar grupin.

Gjatë ndeshjes Senegali dy herë kaloi në epërsi me golat e Manes (min 11’) dhe Wague (min 71’), ndërsa Japonia nuk u dorëzua deri në fund me golat e Inui (min 34’) dhe Honda që shënoi në minutën e 78’-të.

TABELA AKTUALE / RUSIA 2018

Që të dyja skuadrat aktualisht kanë nga 4 pikë në Grupin H dhe kanë gjasa më të mira sesa dy skuadrat tjera të grupit për të kaluar në 1/8 e finales.

a

11-SHET: JAPONIA-SENEGALI

Formacionet: Japonia-Senegali

Foto: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @15:08

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së radhës ndërmjet...

GRUPI G: ANGLIA-PANAMAJA

Anglia e frikshme, shkatërron Panamanë

Fotot: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @14:49

Anglia tashmë do të kërkojë lidershipin e Grupit G në Botërorin...

11-SHET: ANGLIA-PANAMAJA

Formacionet: Anglia-Panamaja

Foto: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @12:54

Anglia dhe Panamaja pas pak dalin në përballjen e dytë të...

DITARI RUS (9)

Belgjika në formë, Gjermania nën presion

24 Qershor, 2018 @10:53

Si kampionë Nëse deri tani një ekip po tregon formë kampioni,...

GRUPI B: IRANI-PORTUGALIA

Ronaldo dhe Irani përfshihen në VAR, para se portugezët të kualifikohen

25 Qershor, 2018 @21:17

VAR-i dhe referi kryesor i ndeshjes, Enrique Caceres, kanë marrë...

GRUPI B: SPANJA-MAROKU

Spanja shpëton nga humbja, kualifikohet si lidere

25 Qershor, 2018 @21:06

Ish-kampionët e Botës, spanjollët, kanë shpëtuar sonte nga një...

ALBANIAN WAY

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

25 Qershor, 2018 @19:47

Menjëherë pas shqiptimit të gjobës nga FIFA për sjellje...

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 Qershor, 2018 @18:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin...

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

Të gjitha lajmet nga Russia 2018