Të gjitha lajmet

FERONIKELI-LLAPI

Pa gola, ndajnë kreun, rrezikojnë lidershipin

Pa gola, ndajnë kreun, rrezikojnë lidershipin

12 Shtator, 2017 @18:39

Feronikeli
Llapi
Feronikeli 0 : 0 Llapi

Stadiumi: Rexhep Rexhepi, Drenas.

Ashtu sikurse nisi, ashtu edhe përfundoi ndeshja sa i përket rezultatit.

Feronikeli dhe Llapi ndanë pikët në Rexhep Rexhepi të Drenasit sot, edhe pse vendasit dukshëm më shumë kërkuan golin, por ky nuk erdh assesi, falë llapjanëve të koncentruar mirë që nuk lanë vend për t’iu ikur topi.

TABELA AKTUALE

Tash Feronikeli dhe Llapi pas katër xhirove të para nuk kanë humbje dhe kanë nga 8 pikë, por rrezikojnë që të humbasin kreun e klasifikimit pasi që një fitore e ekipeve që kanë nga 6 pikë aktualisht (Vëllaznimi, Trepça’89 ose Prishtina) do t’i zbriste dyshen e sotme, nga kreu.

FERONIKELI - LLAPI

Pa gola pas 45 minutave

12 Shtator, 2017 @17:19

Pas 45 minutave lojë në Drenas, rezultati mes Feronikelit dhe...

FERONIKELI - LLAPI

Feronikeli vs. Llapi, publikohen formacionet

12 Shtator, 2017 @16:14

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

XHIRO E KATËRT

Mesjava me Superligën e Kosovës

Foto; BOROZANI

12 Shtator, 2017 @15:21

Përveç ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, kjo mesjavë na sjell...

SHKRUAN BBC

Celina: Gati për të startuar, Championship më i fortë se Eredivisie

12 Shtator, 2017 @14:36

Përmes një deklarate të dhënë për BBC, Bersant Celina ka...

CHAMPIONS LEAGUE

Rikthehet Liga e Kampionëve, Agolli, Hasi e Xhaka në akcion

12 Shtator, 2017 @14:27

Pas ndeshjeve kualifikuese që u zhvilluan gjatë verës, sonte nis...

WEST HAM - HUDDERSFIELD

Fitorja dhe pikët e para për Bilicin

Foto: premierleague/ facebook

11 Shtator, 2017 @23:03

Dy gola të shënuara brenda një 5 minutëshi (72’ dhe 77’) kanë...

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

11 Shtator, 2017 @21:03

Duke i marrë parasysh sugjerimet e lexuesve në rrjetet sociale, kjo...

KONFIRMOHET

Mirel Josa te klubi i Prishtinës

11 Shtator, 2017 @20:21

Përmes një konfirmimi zyrtar në faqen e Facebookut, klubi i...

CHAMPIONS LEAGUE

Juventusi me mungesa ndaj Barcelonës

11 Shtator, 2017 @16:18

Kur jemi një ditë para fillimit të fazës së grupeve në...

FRANK DE BOER

Shkarkohet pas 4 ndeshjeve

Foto: Crystal Palace Official

11 Shtator, 2017 @13:02

Vjen viktima e parë në Premier Ligë sa i përket trajnerëve. Pas...

PARA NDESHJES BESA - GJILANI

Skuadrat ‘e kuqe’ takohen në Pejë

26 Tetor, 2017 @9:45

Me fillim nga ora 13:30, në ‘Shahin Haxhiislami’ të Pejës Besa e...

PARA NDESHJES VLLAZNIA - FERONIKELI

Dueli i skuadrave ‘me mallë’ për fitore

26 Tetor, 2017 @9:30

Një nga dy ndeshjet që mbyllin xhiron e XII në Superligë...

MIREL JOSA

Josa lavdëron Dritën për lojën

Foto: prishtinafc.com

25 Tetor, 2017 @20:50

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, është shprehur të jetë i...

MILAZIM ZUZAKU

“Mungesa e Shabanit ndikoi”

25 Tetor, 2017 @20:19

Trajneri i Dritës, Milaim Zuzaku, ka thënë se ekipit të tij sot i...

FLAMURTARI-TREPÇA'89

John shpëton kampionin nga humbja

BOROZANI/Arkiv/A.P.

25 Tetor, 2017 @15:36

Futbollisti i Flamurtarit, Ardit Jaupaj, ishte shumë afër të...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga