Të gjitha lajmet

SEVILLA - UNITED

Pa gola në Andaluzi

Pa gola në Andaluzi

21 Shkurt, 2018 @22:44

Sevilla
Manchester United
Sevilla 0 : 0 Manchester United

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)

Pa gola është mbyllur dueli i zhvilluar sonte mes Sevillës dhe Manchester Unitedit, rezultat ky që lë çdo gjë të hapur për ndeshjen e kthimit në ‘Old Trafford’.

Ndeshja nuk ishte edhe aq e bukur për sy, ndërsa ishin vendasit ata të cilët rrezikuan më tepër, mirëpo si shumë herë, spanjolli De Gea doli të ishte shpëtimtar i portës së skuadrës angleze, duke e mohuar golin e andaluzianëve në 2-3 raste shumë të volitshme.

SKEMA DREJT FINALES

Ndeshja e kthimit mes këtyre dy skuadrave luhet më 13 mars.

LEGANES-REAL

Casemiro-Vazquez përkujdesen për fitore

21 Shkurt, 2018 @22:09

Ndeshja e mbetur e xhiros XVI të La Ligas spanjolle ndërmjet...

SHAKHTAR - ROMA

Shakhtar vs. Roma, formacionet startuese

Foto: UCL

21 Shkurt, 2018 @19:39

Përveç ndeshjes Sevilla vs. Manchester United, ndeshja e tjetër e...

SEVILLA - UNITED

Sevilla vs. Manchester United, formacionet startuese

21 Shkurt, 2018 @19:32

Janë publikuar formacionet startuese të Sevillës dhe Manchester...

SHQIP NË BOTË

Debutim 90 minutësh i Florent Hasanit

21 Shkurt, 2018 @17:42

Vjen debutimi i Florent Hasanit te skuadra e tij e re. Futbollisti...

JAVA XVIII

Rikthehet Liga e Parë

21 Shkurt, 2018 @16:05

Këtë fundjavë fillon stinori pranveror në Ligën e Parë të...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League