Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - BESA

Pa gola në derbin e Dukagjinit

Pa gola në derbin e Dukagjinit

29 Prill, 2018 @17:04

Vëllaznimi
Besa
Vëllaznimi 0 : 0 Besa

Stadiumi i qytetit, Gjakovë

Në praninë e mbi 2500 shikuesve në Gjakovë, Vëllaznimi dhe Besa kanë luajtur pa gola, 0-0.

Rasti më i mirë në pjesën e parë iu paraqit Besnik Krasniqit, i cili nga 2-3 metra gjuajti mbi portë dhe skuadrat shkuan në pushim me rezultat të bardhë.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Pa gola kaloi edhe pjesa e dytë, duke bërë që të dyja skuadrat të detyrohen të kënaqen me nga një pikë.

Ky rezultat bën që Vëllaznimi të mbetet edhe më tutje në një pozitë që dërgon në barazh, kurse Besa ka pikë të barabarta me Flamurtarin dhe po lufton që të jetë pjesë e barazhit.

JAVA XXVII

Punë e vështirë për liderët e Ligës së Parë

29 Prill, 2018 @8:51

Përveç ndeshjeve të Superligës, sot futbolli kosovar sjell edhe...

JAVA XXIX

Drita ruajtjen, Prishtina ndjekjen

BOROZANI / E.D

29 Prill, 2018 @8:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, të cilat dhuruan plot 13 gola,...

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 Prill, 2018 @22:24

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua...

LIRIA - GJILANI

5 gola, përjashtim e penallti e shpërdoruar, Liria fiton

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @16:59

Pas 90 minutave me 5 gola të shënuara, 1 penallti të shpërdoruar,...

DRENICA - VLLAZNIA

Goleadë në Skenderaj, Drenica ngjitet

28 Prill, 2018 @16:52

Duke zhvilluar një nga paraqitjet më të mira të sezonit, Drenica...

BAYERN - FRANKFURT

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

28 Prill, 2018 @16:19

Të koncentruar në ndeshjen kthyese ndaj Realit në Champions,...

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina mposht Llapin, vazhdon ndjekjen e kreut

29 Prill, 2018 @17:02

Një fitore shumë të madhe e ka shënuar sot Prishtina ndaj Llapit,...

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina vs. Llapi, formacionet startuese

29 Prill, 2018 @14:42

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

JAVA XXIX

Drita ruajtjen, Prishtina ndjekjen

BOROZANI / E.D

29 Prill, 2018 @8:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, të cilat dhuruan plot 13 gola,...

LIRIA - GJILANI

5 gola, përjashtim e penallti e shpërdoruar, Liria fiton

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @16:59

Pas 90 minutave me 5 gola të shënuara, 1 penallti të shpërdoruar,...

DRENICA - VLLAZNIA

Goleadë në Skenderaj, Drenica ngjitet

28 Prill, 2018 @16:52

Duke zhvilluar një nga paraqitjet më të mira të sezonit, Drenica...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga