Të gjitha lajmet

DRENICA - GJILANI

Pa gola në Skenderaj

Pa gola në Skenderaj

11 Shtator, 2018 @16:38

Drenica
Gjilani
Drenica 0 : 0 Gjilani

Stadiumi "Bajram Aliu", Skenderaj

Në takimin e luajtur në “Bajram Aliu” të Skenderajt, gola nuk pati, duke bërë që të dyja skuadrat të detyrohen të kënaqen me nga një pikë.

Nga rastet e këtij takimi mund ta përmendim shtyllën e Armend Abazit të vendasve në minutën e 22-të të ndeshjes, ndërsa rast të mirë për Drenicën patën edhe Kreshnik Uka, i cili iu afrua shumë golit në minutën e 72’ të duelit si dhe Taulant Dajaku në minutën e 84’, por megjithatë përkundër dominimit vendas porta e Gjilanit mbeti e paprekur dhe ndeshja u mbyll me rezultatin e bardhë 0-0.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Pas dy fitoreve radhazi, ky është barazimi i parë i Gjilanit sivjet, skuadër kjo që ka një ndeshje më pak të luajtur, kurse për Drenicën kjo është pika e pestë.FORMACIONET STARTUESE

Drenica: Ymeri, Pasoma, Sykaj, Bejta, Islamaj, Mustafa, Thaqi, Tahiri, Elshani, Eminhaziri, Abazi. Trajner: Tahir Lushtaku.

Gjilani: Kaçiu, Kastrati, Mauricio, Papuqi, Magani, Nika, Kosumi, Jefferson, Sadriu, Caesar, Pepa. Trajner: Sadat Pajaziti.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

11 Shtator, 2018 @14:49

Janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe të...

JAVA 4

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

FOTO/ Arkiv

11 Shtator, 2018 @14:23

Janë caktuar formacinet startuese të Drenicës dhe të Gjilanit. ...

UEFA

UEFA konfirmon kupën e tretë

11 Shtator, 2018 @11:44

Në fillim të sezonin 2021-2022, UEFA do të nis garën e tretë...

ANALIZË

Fitorja 1

Fotografitë: FFK

11 Shtator, 2018 @10:10

Ishujt Faroe janë kombëtare që kanë fituar 9 pikë në...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 Shtator, 2018 @22:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për...

STATS

Viti 2018: 5 ndeshje, 0 humbje!

Foto: A.G

10 Shtator, 2018 @21:56

Pas fitores së arritur sonte, Kosova ka arritur një tjetër...

BALLKANI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Suharekë

11 Shtator, 2018 @16:39

Pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes Ballkanit dhe Prishtinës në...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

11 Shtator, 2018 @14:49

Janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe të...

JAVA 4

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

FOTO/ Arkiv

11 Shtator, 2018 @14:23

Janë caktuar formacinet startuese të Drenicës dhe të Gjilanit. ...

JAVA E KATËRT

Gjyqtarët për xhiron e katërt të Superligës

BOROZANI

10 Shtator, 2018 @17:44

Një ditë para se të fillojë xhiroja e katërt, janë publikuar...

GJYQTARËT KOSOVARË

Franca U21 vs. Luksemburgu U21 drejtohet nga gjyqtarë kosovarë

9 Shtator, 2018 @12:03

Lajm i mirë për futbollin kosovar! Genc Nuza bashkë me ndihmësit...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga